| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare exclusiv pentru fete: De ce credeti ca baietii bruneti au mai mult succes la fete decat blonzi?

Răspuns Câştigător
| Onio a răspuns:

Sunt barbat, dar tot am sa iti raspund. Instinctual, animalic si inconstient peste 80% din femei apreciaza barbatii bruneti. Explicatia este pe cat de simpla pe atat de logica. Un studiu realizat si pe animale si pe oameni demonstreaza stiintific ca atat animalele cat si oamenii (care la randul lor sunt animale) in proportie de 90% isi cauta perechi cu pigmentatia mai inchisa de culoare. Motivul este simplu si aici intervine si mutatia genetica (care duce instinctiv la conceptul "mutatie=boala") numita "albinism". Toti ne cautam parteneri/partenere cu gene puternice si sanatoase. De aceea instinctul, care este cea mai buna si primordiala functie (care este un complex de reflexe înnăscute, necondiționate, proprii indivizilor dintr-o anumită specie si care le asigură dezvoltarea organismului, alimentarea, reproducerea, apărarea) intra in "actiune" si ne transmite semnale involuntare in legatura cu posibilul partener/partenera: "Daca are pielea prea alba, e bolnav/a, daca e blond/a are ceva...) Dar in ziua de astazi, deoarece oamenii au evoluat si s-au emancipat, acel instinct si-a mai pierdut din putere in fata rationamentului si a starilor sufletesti. De aici rezulta explicatia mea. Sper ca am fost pe intelesul tau. happy

17 răspunsuri:
| Lilia2621 a răspuns:

Nu conteaza ce culoare are parul, important sa fie simpatic, sa aiba ceva in minte si sa stie sa iubeasca si sa respecte. Si nu as zice ca baietii bruneti au mai mari succese la fete, de fapt poate au din cauza ca sunt mai multi bruneti decit blonzi in lume laughing
De exemplu eu prefer mai mult baietii blonzi decit cei bruneti.happy

| Allergikaa a răspuns:

Mie baietii blonzi mi se par stersi, lipsiti de acel ceva care ma atrage parerea meabig grin

| noname29 a răspuns (pentru Allergikaa):

Da ca nici nu ai vrea tu un blond laughing

| TotEuMa a răspuns:

Mie una sincer imi plac "fenomenele " cum le.a numit Ax... Imi plac foarte tare baietii bruneti cu ochi albastri dar si mai mult imi plac cei blonzi cu ochi caprui sau verzi rolling on the floor) Aa... stai rolling on the floor) sunt cu un baiat blondbatting eyelashesrolling on the floor))

| noname29 a răspuns (pentru TotEuMa):

Ce te lauzi? lol rolling on the floor

| TotEuMa a răspuns (pentru noname29):

Hai sa comentam acum, nu? Nu ma laud draga pur si simplu imi exprim opinia, nu de aia ne aflam cu toti aici? De fapt vad ca tu nu te afli de asta aici, ai o treaba mai importanta cu comentarea raspunsurilor.

| Ax a răspuns:

Pentru ca din punctul meu de vedere blonzii sunt mai ciudatei. de ex daca m-ar intreba un baiat blond daca as vrea sa fiu cu el as zice nu. sunteti mai rari si fetele nu prea plac fenomenele

| cristina_2603 a răspuns:

Cum a zis si WALexandra depinde de gusturile fiecarei fete
mie nu mi se pare ca brunetii au mai mult succes la fete, mi se pare ca au sanse egale, la urma urmei toti suntem oameni si daca iti place de un baiat nu cred ca renunti la el pentru ca este blond sau brunet

| noname29 a răspuns:

Ce e cu tine? roscatii is cei mai buni tongue funda? :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:

| WALexandra a răspuns:

Depinde de gusturi, poate ca ai intalnit tu fete care prefera brunetii..sau poate pentru ca brunetii sunt majoritari, insa eu nu consider asta un criteriu, poti simpatiza o persoana indiferent de culoare parului. :*

| roxanna9031 a răspuns:

laughing) wow.nu stiam k e o regula! mie personal imi plac cei mai creoli. deci nu stiu!

| alexandra0304 a răspuns:

Asta chiar nu am mai auzit-o, dar intra in "standardele" mele ca sa sp asalaughing))acum vorbind serios, mie din totdeauna mi s-au parut mai speciali baietii bruneti.si tind sa cred ca asa si este...dar cum gusturile nu se dicuta, raman la parerea mea:d

| aanabella2358 a răspuns:

Bai...sa iti spun sincer mie chiar mi s-a intamplat sa imi placa un blond mai tare dacat un brunet dar sa stii ca chiar daca bruneti sunt mai raspanditi, asta nu inseamna ca blonzii nu ar putea sa fie ceva specialwinking

| AndreiAlx a răspuns:

Bag pla de-aia nu am eu gagica straight face

| TiaFCRB a răspuns (pentru AndreiAlx):

Stai linistit ca si fratemiu e blond si il plac toate fetele din clasa.

| noname29 a răspuns (pentru AndreiAlx):

Te iubesc :*

| noname29 a răspuns (pentru TiaFCRB):

Da-mi nr-ul lui de fapt fb-ul:X:X:C:X:X:X:X: