| Laura20035647 a întrebat:

Întrebare pentru băieți:cât de mult conteaza aspectul fizic al unei fete? Va plac fetele care au putina burtica, adică nu au un abdomen plat?

Răspuns Câştigător
| Unsfatbun a răspuns:

In primul rând, orice relație începe de la atracția fizică. După aceea valorăm comportamentul, educația și altele.
Cu timpul ne mai schimbăm, mai trec anii și devenim mai bătrâni, mai zbârciți... însă o neglijare poate duce chiar la ruperea relației. De asta este bine să avem grijă de noi. Ți-e mai mare dragul când vezi o doamnă care intoarce toate privirile! Valabil și pentru bărbați!
Cui ii place să aibă un bărbat cât Muntele Athos?
Niciodată în istorie nu s-a trăit mai bine decât acum, cu atâta libertate, confort și comoditate.
Iar ispitele (de toate tipurile) sunt la tot pasul!
Deci, trebuie să fim precauți!
Ce spui tu, cu "puțină burtică"... nu m-ar deranja, dacă ar avea mult creier și o inimă mare!winking

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie să-ți iei unu mega superficial să te refuze că „ai puțină burtică", niciun om normal la cap nu refuză pe cineva de calitate pe asemenea criteriu

| corbulalbrosu a răspuns:

Aspectul fizic si cel facial de regula amplifica senzatia de atractie fata de acea persoana. Depinde de la caz la caz : unii barbati sunt atrasi de femeile grase si cu sani imensi/voluptosi, iar alti barbati sunt atrasi de femeile care au constitutia corpului anorexica si sunt de regula sunt ''a-tatate'' precum este scandura netezita cu rindeaua/abriktul. In aceasta privinta NU exista niciun fel de ''normative''... standardizate. big grin Multa sanatate!

| Drimmero a răspuns:

Conteaza destul de mult, e generatorul de atractie in prima faza cel putin. Ideea e ca imi plac tipele mai subtiri de fel, nici grase dar nici scanduri, sa fie ok la corp, a nu se intelege ca fiind fotomodele, majoritatea sunt subtiri la mijloc din ce am observat, iar formele nu sunt atat de importante pentru mine,, dar nu m-as supara daca ar avea, daca au putina burtica e ok, sa nu fie totusi mai mare acea burta ca iese din aria mea de atractie.

| AlexValentinn a răspuns:

Logic ca atractia fizica este cel mai important factor cand intru intr-o relatie, cel putin pentru mine. Mie personal imi plac fetele cu picioarele un pic mai groase, fundu mare si bombat, si fata sa fie draguta. Ca sa rezum, imi plac alea plinute cu forme. Si de obicei, genu asta de femei au si un pic de burtica, deci implicit nu ma deranjeaza un pic de burtica, ideea e sa nu fie prea mare ca atunci ma scarbeste.

| TFL a răspuns:

0 barat de vreme ce cutitu si furculita sta intotdeauna la fete...lol, ma apuca rasul, cand citesc ca inca mai exista fete care pun astfel de intrebari, poate ai ceva burtica si de asta, nu conteaza ai alte calitati care le ridica nivelul la barbati stai fara grija

| denisQ00 a răspuns:

Nu prea imi plac alea cu burta de de obicei sunt comode