| corina000 a întrebat:

Intrebare pentru fetele care si-au inceput viata sexuala : voi simtiti cateodata nevoia de a face sex? Daca da, aproximativ dupa cat timp de la ultimul contact?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

De fapt nevoie de a face sex cu cea de a face dragoste e acelasi lucru. Crezi ca simti altfel? Nu, te asigur ca nu! Pulsiunea sexuala se cere satisfacuta indiferent daca faci asta prin sex, dragoste sau masturbare.

Iar nimfonia nu e nevoia de a face sex, ci este nevoie continua de a face sex.

7 răspunsuri:
| thekidno1 a răspuns:

Iti raspund si eu desi nu sunt fata.
Asa cum simti senzatia de foame sau sete, corpul iti trimite si semnale ca ai nevoie de sex, la un interval mai mare sau mai mic (cateva zile pana la cateva luni).
Depinde de caz, sunt femei care se simt mai bine dupa o mangaiere sau o imbratisare, alte femei au nevoie de cateva orgasme pentru a se simti intr-adevar satisfacute.

| pietrean a răspuns (pentru thekidno1):

Eu sunt femeie, normala si pot sa-ti spun ca:nu simti nevoia de SEangrydoar daca esti nimfomana), orice femeie SE SIMTE BINE "dupa o mangaiere sau o imbratisare", dupa un orgasm(poate doua, cazuri rare, deoarece cere mult timp) TE SMTI SATISFACUTA pe deplin.

| pietrean a răspuns:

Nevoia de a face sex,este urmare a libidoului exagerat si de durata si este o boala,care se cheama NIMFOMANIE! Ca "sa faci dragoste",este cu totul altceva:apropierea de fiinta iubita, placerea de a da si primi din dragoste, alinturi, gesturi tandre, cuvinte frumoase.Toate acestea duc la cresterea libidoului(excitare).Mai poti simti nevoia de a face sex, daca privesti filme, fotografii excitante.Dar asta e ceva normal, fara sa devina obisnuinta.

| corina000 explică (pentru pietrean):

Si eu am am o relatie de aproape doi ani si pot sa spun ca '' fac dragoste '' cu iubitul meu dar m-am gandit ca este exagerat putin daca o spun in loc de sex. In fine. Si atunci fetele singure care uneori simt nevoia de a fi satisfacute, putem sa le numim nimfomane?

| pietrean a răspuns (pentru corina000):

De ce sa ti se para "exagerat"daca spui ca faci dragoste? SEX, poti sa faci si pe bani! Si unde este dragostea? Chiar daca esti singura,ma indoiesc ca poti fi "satisfacuta" emotional, psihic, daca te masturbezi! Poate, doar, daca te gandesti ca elimini din tensiunea sexuala, din hormoni.Atat,fara placere, fara multumire sufleteasca si cu gandul ca esti si tu in pas cu moda sexuala. Revezi notiunea de NIMFOMANA!

| Oana92 a răspuns (pentru pietrean):

De fapt nevoie de a face sex cu cea de a face dragoste e acelasi lucru. Crezi ca simti altfel? Nu, te asigur ca nu! Pulsiunea sexuala se cere satisfacuta indiferent daca faci asta prin sex, dragoste sau masturbare.

Iar nimfonia nu e nevoia de a face sex, ci este nevoie continua de a face sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu...daca sunt singura si nu am pe nimeni in vizor... nu simt nevoia de sex. Daca am prieten simt nevoia sa fac dragoste(nu sex!) cu el. Mi se pare normal.
Te pup!

| Rox1610 a răspuns:

Pai, simti nevoia atunci cand iti e dor de iubitul tau, cel putin eu asa simt. Si simt ca acest lucru ne apropie, deci am tentinta de a simti nevoia destul de des, insa asta nu duce la disperare.