| anonim_4396 a întrebat:

Întrebarea mea răsună ca toate alte întrebări
de iubire, de dragoste, de fluturașii cei ce zbor într-una fără oprire.
Nu sunt bun la gramatica, deși va rog sa ma iertați.
(O sa evit anii, rog scuze e ceva privat)

Sunt căsătorit și dragostea mea secreta e căsătorită, de aproape un an încerc sa mi-o scot din cap și nu pot, ma simt rau cand o vad (pentru ca nu pot sa-i zic ce simt pentru ea) și nu pot sa-i zic nimic, nu pot sa-i zic nimic ca și ea e măritată, între noi aș zice că există comun foarte multe, ne înțelegem ne ascultam, ne privim în ochi și nu ne putem satura unul de altul, de fiecare data cand ne vedem eu ma simt minunat, eu simt ca și ea se simte bine, într-o zi i-am zis ca n-o sa mai apar pe lingă ea(ca o gluma, voiam sa vad reacția ei)și sa întristat, fata ei părea trista deodată, ma întrebat: dar unde vei pleca asa scurt, apoi a încercat sa schimbe alta vorba, probabil e foarte rușinoasă să-și exprime dragostea ei?
Intre noi s-a format deja o prietenie mai calda, cand ne vedem vorbim cu intonație mai joasa, și nu cumva sa ne ranim unu pe altul,
(nu nu i-am zis nimic ca o iubesc sau ca sunt îndrăgostit peste cap, am curajul dar astept pareri aici)
IAm scris chiar mesaje unde arătăm că-mi pasa de ea, mesaje cu complimente, așteptăm un răspuns, îl aveam dar era undeva între cald și rece.
A trecut un an și gândurile mele către ea sunt neschimbate, nu vreau sai distrug căsnicia sau fericirea ei dacă e fericita cu bărbatul ei.
Dar mai știu și altceva e ca numai pot sa sufăr atit de mult, mie foarte greu, sunt debusolat.
Va rog dați-mi și mie un sfat, poate nu numai eu trec printr-o criza de asa gen!

22 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Unde sunt lupii moralisti care la intrebarea mea in legatura cu barbatul care se insoara cu una dar iubeste pe alta mi-au spus ca asa ceva nu se poate? Ia uitai prieteni...si asta e doar unul din miile de cazuri care se intampla...Fratele meu eu sunt adeptul trairii clipei, eu nu voi fi insurat niciodata pentru ca nu pot duce o asa povara, viata este prea scurta pentru compromisuri,, daca o iubesti vorbeste cu ea si daca va iubiti, divortati..in ziua de azi e foarte usor sa divortezi si plecati in lume fericiti

| mastadont a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Da frate ai dreptate, eu dacă eram în locul lui divorțam în secunda 2 și plecam în lume, nu are rost să stai într-o căsnicie dacă iubești pe alta, viața e frumoasă și nu merită să suferi degeaba doar pentru niște amărâte de acte.

| ManumescRadu a răspuns (pentru mastadont):

E foarte complicat la mine la moment,
Voi face și asta îți promit!
Dar dacă plec în lumea larga, no să-mi pot vedea dragostea secreta!
Poate mai rabd puțin.

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns (pentru ManumescRadu):

Ma frate tu îți înșeli soția da și aia își înșeală soțul și tu și ia aveți in sânge Cu*varseală și cu*via amândoi și tu și ia.

Nu poți sa vi la mie cu întrebările alea de alea sunt doar și dor scuze ieftine vrăjeli de adormit copii falsitate. Nu poți sa vi un față mea cu rahaturile alea alea sunt scuzele tale și a lui ai când iubește cu adevărat nu există așa ceva să înșeli și să ai pe altcineva nu are cum sa existe așa ceva Niciodată când iubești cu adevărat este pe VIAȚĂ SI NU AI CUM SA ÎNȘELI NICIODATĂ mai ales sa vi în fața mea cu așa scuze ieftine și vrajela dinsata du-te minte pe alți da nu veni în fața mea cu minciuni din astea du-te minte pe cine vrei tu și poți da nu pe mine eu team citi știu eu ce fel ești cu adevărat este clar și cu tine tu nu ai habar ce este sa iubești cu adevărat nu ști ce este sa iubești cu adevărat. Și tu și aia sunteți Cu*vari aveți în sânge asta asta sunteți cu adevărat voi doi vați bătut amândoi joc un ultimul hal de familie voastre tu de soția ta și aia de bărbatul ei dacă ei vați bătut joc de inima lor un cu*var și o cu*vă asta sunteți cu adevărat amândoi. Nu-mi veni mie niciodată cu așa scuze și jocuri ca crede-mă sunt satul și scârbit de toate falsitățile astea și vrajeal asta nu halesc eu du-te vinde altuia minciunile astea niciodată sa nu vi în fața mea cu așa scuze de rahat tu ești ce ești și aia este ce este.

| VoidEternal a răspuns (pentru AloeVeraReceSiFornetiCuGem):

Omul a zis că nici măcar nu i-a spus ei despre ce simte și tu care abia ești în stare să înșiri 3 cuvinte fără să faci un dezacord și nu știi nici măcar sa scrii românește, faci aici pe psihanalistul care citește printre rânduri și vede adevărul absolut. Nu l-ai vedea nici dacă te-ar lăsa knockout.

Tu care nu ai avut o relație în viața ta și ești mai virgin ca fecioara Maria, o arzi pe aici de parcă ești autoritatea #1 in relații. Și apoi vii cu noțiunile tale de copil-compot despre iubirea adevărată când tu nu ai iubit niciodata altceva decât standul cu Fornetti și habar n-ai cu ce se mănâncă realitatea. Teoria e simplă, practica ne omoară, boss. Las-o mai moale cu figurile astea de Războinicul Luminii și judecă când măcar ai habar ce înseamnă o relație. Adică pe bune, nu ce vezi tu în telenovele. Nu ne mai servi la nesfârșit replicile tale obosite despre dragoste adevărată, cinste și onoare, când tu habar n-ai cum ai reacționa într-o situație similară.

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns (pentru VoidEternal):

Este clar și cu tine dacă ți apărare la așa om. Ce se aseamănă se adună.

| VoidEternal a răspuns (pentru AloeVeraReceSiFornetiCuGem):

Eu îți zic să nu judeci când habar n-ai de subiect.

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns (pentru VoidEternal):

Ce se aseamănă se adună.

| maresaluV12 a răspuns (pentru VoidEternal):

Copil-compot?

| VoidEternal a răspuns (pentru AloeVeraReceSiFornetiCuGem):

Uais, mi-ai zis-o... Cu expresia asta tocmai ai anulat tot ce am spus eu mai înainte. Macar pe asta de ai fi nimerit-o in forma ei corecta. Somn ușor, dormi în pace în continuare.

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns (pentru VoidEternal):

Ce se aseamănă se adună asta este adevărat nu este nicio expresie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te salut,

Si la mine e la fel, doar ca noi ne mai intalnim in secret in zilele cand putem, mai luam o camera de hotel.

Ideea e ca trebuie sa fiti constienti amandoi ca, daca se afla, adio casnicie. Daca considerati ca merita riscul, atunci puteti continua. Doar sa fiti atenti sa nu exagerati, da pastrati o limita a intalnirilor, si nu stabiliti aceleasi zile de intalnire, si nici prea dese. Ca asa se intra la banuieli.

De preferat ar fi ca atunci cand va vedeti pe strada si sunteti in cuplu, sa nu va salutati sau sa nu vorbiti prea multe, pentru ca privirile voastre si intonatia vocii vor da de banuit.

| Mopmop a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te pui in locul sotiei tale.
Cum s-ar simti ea?
Si hai sa fim seriosi, eu cred ca este doar o atractie pur sexuala intre tine si femeia resoectiva.
Daca esti nefericit in actuala casnicie mai bine desparte-te!
Nu are rost sa incurci lucrurile.
Ai copii?

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Vezi ca incalci cele mai primitive si de baza legi ale Bibliei din invataturile lui Moise, draga domn promicuos. O sa te prinda cineva pe strada si o sa-ti arate o lectie de respect asupra nevestei.

| ManumescRadu a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Tocmai de aia uite stau și sufăr, dar simt ca voi exploda într-o zi.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns (pentru ManumescRadu):

O sa ti se imbolnaveasca copii asupra pacatului preacurviei.

| ManumescRadu a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Eu sunt curat ca lacrima!
Cred ca am orice drept de alege, dacă soția ta tea înșelat ce faci, dai divorț, oare acea hârtie (divorț) are ceva cu religia? Nu, dacă tea înșelat a încălcat dreptul de a mai fi femeia ta, nu-ți ramane doar sa te regăsești și atunci să-ți surâdă inima în alta parte, oare e păcat ce fac eu?
Noi bărbații avem de unde alege, dar cum sa caut pe altcineva dacă la moment ma sufoc in dragostea mea secreta?
Ma vei putea înțelege sunt sigur, dacă ai trece prin ce trec eu,
Pe Iisus il biciuit și nimeni na sarit să-l ajute simțind durerea lui, terog nu ma judeca ceia ce am zis.
Pot sa dau răspuns oricărui, și chiar celui credincios ca și tine.
Dar după cum vad eu, ție ți-e jale de mine, merci mult sincer!

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns:

Tu nu ști ce însemnă sa iubești cu adevărata și niciodată nai sa ști ce însemana sa iubești cu adevărat ai înșelat-o pe soția ta tot timpul asta cu o Cu*va și ia la înșelat pe soțul ei cu un Cu*var voi nu știți ce înseamnă să iubești cu adevărat. voi doi Aveți în sânge Cu*văreseala și Cu*via.

| ManumescRadu a răspuns (pentru AloeVeraReceSiFornetiCuGem):

In tocmai, asta si ma atras, iubirea către->

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns (pentru ManumescRadu):

Ai în sânge Cu*văreseala și Cu*via nu te poți opri ai în sânge asta și nu o sate saturi niciodată la fel și femeie aia care șia înșelat bărbatul are în sânge Cu*văreseala și Cu*via și nu o poate satură nimeni Niciodată și tu și ia vați distrus familiile amândoi ce se aseamănă se adună.

| ManumescRadu a răspuns (pentru AloeVeraReceSiFornetiCuGem):

Nu sunt C.var te asigur, știu ce vreau de la viață,
Am o întrebare penteu tine prietene,
Cind te doare ceva și e ceva cronic, ce faci?
Pleci la spital?
Ramii acasă? Și mori pentru ca nu ai primit leac la timp.
Ce faci cu sănătatea ta?
Sau vei zice, ramin acasă și dau voie altui sa se facă bine, eu mai bine mor?
Gândește-te bine la ceia ce gindesti.
Bafta!

| Maraa345 a răspuns:

Ca-n filmele turcesti...
rolling on the floor