| nimicaici a întrebat:

Ipod2 sau samsung Galaxy S? >:

Spuneti-mi un pic si cat e de bun samsung galaxy S... ce avantaje si dezavantaje are! voturi si funda:*[ sry pentru cate ]

1 răspuns:
| InDePeNdEntGiRl a răspuns:

SAMSUNG Galaxy. într-un smartphone subţire.Samsung Galaxy S este echipat un ecran AMOLED Super, care este punctul forte. Acesta dispune de o mulţime de noi tehnologii, care face mult mai bine decât predecesorul său. Ecranul: afişarea pe Galaxy S2 Samsung este pur şi simplu uimitor. AMOLED Super display cu o rezoluţie de 480 x 800 pixeli este minunat. Ecranul are 16 milioane de culori. Raportul de contrast ridicat, cu o gama de culori mare produce o bună calitate a imaginii găsite vreodată într-un smartphone. Acesta dispune de un display 4, 3 inch, care este foarte comod de tinut in mana sau pus în buzunar datorita faptului ca este fff. subtire si design minunat. Samsung Galaxy S2 are dimensiune de 125.3 x 66.1 x 8.5 mm. Deoarece grosimea este de 8, 5 mm se potriveste bine în mână şi dimensiunea ecranului este foarte bun pentru vizionarea video sau navigarea pe web. Estetică de design este foarte similar cu Galaxy S. Butonul de origine pătrat de pe s2 este prezent, împreună cu două butoane touch sensitive. Samsung Galaxy S2 ruleaza pe Android 2.3 (Gingerbread), care este cea mai recentă versiune de Android.Samsung GALAXY S2 are un dual core 1.2 GHz procesor ARM Cortex A9 cu 1 GB memorie RAM, ceea ce il face super-rapid şi vioi. Acesta are GPS cu suport A-GPS.De detectare a geo-tagging, feţei şi a zâmbetului, stabilizator imagine, Bluetooth 3.0, stereo FM cu RDS sunt doar unele caracteristici. Acesta are un editor document de integrat cu suport Flash 10.1(iphone nu suporta Flash). Samsung Galaxy S2 are 16 GB/32 GB de stocare intern ce este foarte util pentru stocarea de aplicaţii şi fişiere pe aparatul în sine. De asemenea, este expandabil la 64 GB, care este cam impresionant. Bateria este standard litiu-ion cu specificarea de 1650 mAh, care este mai buna decat la alte smartphone-uri de pe piaţă.
ti-l recomand e f.foarte bun