| 12349 a întrebat:

Iubesc ui=n baiat dar el nu stiu daca ma iubeste ce sa fac? cum sa-i spun?

Răspuns Câştigător
| Raizen69 a răspuns:

Pune o prietena sa il intrebe daca tu nu ai curaj.

4 răspunsuri:
| xSweetAnGeLx a răspuns:

Ce inseamna pentru tine a iubi o persoana?
cum poti sa iubesti o persoana fara sa o cunosti?
adica dupa cum vb uh. nu mi se pare ca il cunosti. doar l`ai mai vazut si iti place de el... fizicul lui happy dar asta nu e iubire (iubire, in adevaratul sens al cuvantului tongue)
e iubire atunci cand ajungi sa cunosti persoana happy si sa o accepti cu calitatile si defectele ei.
oricum... nu asta vroiai sa stii tongue

dar ca sa iti raspund si la intrebare happy
tu doar intreaba`l... sau daca pana acum nici nu a`ti vorbit. atunci pune`te putin pe langa el. adica stai cu el. incearca sa faci sa petreceti din timp impreuna happy si cu timpul... (rabdare, da?) o sa iti dai seama happy
dar daca prinzi putin curaj... eu spun sa il intrebi happy e cel mai simplu...
sau rapid happy

| neutrino a răspuns:

Tu iubeste-l mai departe. De ce sa-i spui?

| dragos9234 a răspuns:

Eu nu cred ca tu il iubesti, mai bine spus sunt sigur ca nu il iubesti.
A iubi este diferit de a placea.
Daca tot spui ca il iubesti, ai fi dispusa ca in cazul in care ramai tu si cu el intr-o camera iar cineva vine si spune ca unul dintre voi trebuie sa fie ucis pentru ca celalat sa supravietuieasca sa ii iei locul?

| AlexForU a răspuns:

Spune-i-o intre 4 ochi! daca e cu alti baieti,probabil va face misto... daca i-o spui cand esti singura cu el,va fi surprins(ramas fara cuvinte), si chiar daca zice"NU", stai linistita, nu, inseamna adesea "mă mai gândesc"! sper că te-am ajutat