| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc un barbat insurat, eu cea care eram împotriva infidelitatii, asta care acum se numeste "amanta". Vorbesc cu el de ceva timp la telefon, fb si altele, dar astazi am ales sa ne vedem fata-n fata, simt ceva pentru el cum si el simte, are 2 baieti, o sotie, Între noi nu au exista false discutii despre cum o sa-si paraseasca el sotia. Niciodata n-au fost. Dar ce sa fac, tin la el, si el tine, ce sa fac am o zi de cand ma gandesc ce sa fac cu viata mea,

9 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Nu stiu cum poti sa iubesti pe cineva cu care inca nu te-ai intalnit.
In fine, daca chiar ai inceput sa ai sentimente fata de el, poate din moment ce il vei vedea acestea se vor intensifica, iar el avand o sotie si doi copii, in niciun caz nu va renunta la casnicie, eu nu cred ca va face asa ceva.
Dar tu, chiar crezi ca esti singura femeie cu care mai interactioneaza astfel?
Poate nu te vrea nici de amanta, doar de o aventura, ca sa mai traga o linie la lista lui de cuceriri, nu te increde fara sa stii, nu stiu cati ani ai, dar nu vreau sa te simti prost, vreau doar sa nu te increzi in el pentru binele tau, oricum deja se observa ce fel de om este, avand sotie si doi copii el isi da intalniri cu alta.
Multa bafta!
pa, pa

| Alcyon a răspuns:

Un barbat care-si insala sotia, va face la fel si cu amanta. De ce crezi ca esti tu speciala? Daca el e genul de barbat duplicitar, nu o sa ai o viata fericita.

| Darkmagic a răspuns:

?
Troll, sau faci un studiu despre infidelitatea la romani? big grin
Ai mai pus cam aceiasi intrebare pe data de 19 februarie, asa ca hotaraste-te daca "astazi" ai ales sa va vedeti "fata in fata", sau amorul fizic dureaza de ceva timp. happy
E important de stiut, ca sa aflam si noi daca-ti va fi mai usor sa te separi total de respectivul iubit...
Because:

Majoritatea ti-au raspuns ca nu-si va lasa el familia pentru amanta...DAR...s-a intrebat cineva ce se intampla daca afla sotia lui despre aceasta "aventura"?
Uite un raspuns mai simplu:
Daca tii la el si ii vrei binele, sfatul meu este sa te indepartezi TU de acel barbat si sa-l scoti pentru totdeauna din gandurile tale, pentru ca fie ca iti convine sau nu, femeia care i-a facut inconstientului doi copii, va avea intotdeauna dreptate si castig de cauza si in fata ta, si in fata lui, si in fata oricarui judecator, si in fata oricarei societati.
Din pacate pentru tine, intr-o situatie mai urata nu puteai sa te bagi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tine la tine doar pentru beneficii, n-ai sa vezi un barbat insurat si cu doi copii sa-si distruga casnicia din cauza unei pitipoance

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Continua relatia cu el! Fa-ti un viitor si daca el este de acord sa divorteze ajuta-l.Succes!

| Raiiiisa a răspuns:

E prea devreme sa spui ca il iubesti.Cel mai bine ar fi sa nu investesti prea multe sentimente in el, asta ca sa nu fii dezamagita.
Daca vrei ca el sa te iubeasca(este foarte probabil) din moment ce nu este multumit de nevasta lui si isi cauta alinarea in bratele alteia.
Asta depinde de tine, cum si cat de repede ii poti intra la inimioara.

Nu ai de ce sa te simti vinovata, el este cel care calca stramb nu tu.Doar ca nu vei putea fi pe post de "amanta" toata viata.

| trance04 a răspuns:

Crezi ca acel barbat isi va lasa familia sa o ia de la 0? poate in visele tale, relatie intre voi este bazata pe sex si atat, cel putin pentru el aaaa k iti spune ca te iubeste asta este abureala, cunosc fenomenulwinking

| miru20cmrecords a răspuns:

In primul rand gandeste la copii.

| Ylinka a răspuns:

Poate face la fel, si cu altele, nu sunt speciala, dar avem o simpatie unul fata de altul, As vrea sa il uit sa nu-i mai raspund la tel, dar stau mereu cu ochii pe telefon si el vrea ceva pentru ca el e primul atent dimineata sa ma sune, Multumesc alexalendru979 chiar imi doresc un viitor pentru ca are si bunurile materiale care ma ajuta.Multumesc de raspunsuri si as mai vrea cateva raspunsuri clare.