| franke a întrebat:

Iubitul meu (are 16 ani) mi-a facut o propunere sexuala (eu am 13 ani si suntem impreuna de un an ) am mai avut niste "jocuri" dar niciodata nu l-am lasat sa umble in chiloti, voi ce parere aveti? (eu sunt virgina iar el nu)

Răspuns Câştigător
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

E normal baiatul e la varsta la care urla hormonii, daca tu nu esti pregatita pentru sex, te retragi elegant din relatie si gata

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca se afla il bagi la puscarie pentru corupere de minori. El, avand peste 16 ani, raspunde ca un major. Mai important este ca organismul tau nu s-a oprit din formare. Este inca crud.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din exprimarea ta s-ar putea intelege ca nu l-ai lasat sa umble niciodata in chiloti prin fata ta si s-ar putea spune ca si un asemenea comportanent ar fi de inteles si chiar de felicitat laughing. Dar lasand gluma de-oparte, mult mai importantnta este hotararea ta pentru care meriti toata admiratia, ca ai rezistat si nu i-ai permis sa-ti "smotoceasca" pasarica deoarece sunt convins ca a avut si astfel de incercari din momentce ti-a facut propuneri de a intretine relatii sexuale. La varsta ta esti mult prea "mica" pentru a intretine raporturi sexuale. In cazul in care va continua asaltul asupra "redutei" tale ar fi indicat sa-l refuzi in continuare inca minim 2-3 ani, ceea ce pentru el va reprezenta o eternitate dar si dovada de iubire in cazul in care va rezista. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Foarte bine ca nu ai cedat l ainsistentele lui de a face sex. Daca tot insista sa faceti sex, lasa-l ca esti inca mica pentru sex si iti vei gasi altul cand vei ajunge pe la 16-18 ani.

| Doub a răspuns:

La gazare cu voi.

| Oana92 a răspuns:

Stai calma, esti mult, mult prea mica pentru sex!

| Goete a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat, intelege ca nu esti pregatita.
Si daca tu il iubesti cu adevarat, intelegi ca "nu mai poate".
Puteti ajunge la un compromis si il poti stimula si descarca manual.

| Lawliet14 a răspuns:

Pai vezi? Tocmai de aia te vorbesc si pe la spate colegii, fiindca tie-ti arde d-astea la 13 ani.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Tu simti ca vrei sa faci? Cand te vei gandi peste 40 de ani cand a fost prima data, pe el vrei sa-l tii minte? Gandeste-te bine

| Manea_Marius_Gabriel_1991 a răspuns:

Te felicit ca nu i-ai permis mai multe. Si sfatul meu este sa nici nu iti incepi viata sexuala la varsta pe care o ai. Intr-adevar stiu ca e greu si pentru el. Dar sexul nu este o dovada de iubire.
Adica daca el se desparte de tine pentru ca nu vrei sa ii satisfaci lui poftele, fi fericita ca ai scapat de el, nu era ce iti trebuia. Explicai ca nu e momentul sa iti incepi viata sexuala la varsta asta. Daca nu intelege, stai linistita ca o sa gasesti o persoana care sa te inteleaga, nu se termina lumea la el. Sper ca te-am ajutat, acum faci ce consideri tu.