| Lilia2621 a întrebat:

L-am iubit mult. M-am indragostit de unul din cei mai buni prieteni, care mereu imi era alaturi. Nu am fost niciodata impreuna, dar am avut citeva zile romantice impreuna, saruturi, imbratisari. Cu nici un baiat nu m-am simtit atit de fericita cum cu el, chiar daca a fost foarte putin timp. Niciodata pina atunci nu am simtit ceva special cind m-a sarutam cu un baiat, dar cu el am simtit lucruri neobisnuite. Acele saruturi, erau atat de dulci, nu le pot uita. M-a invatat atatea lucruri, sa iubesc, sa fiu fericita dar in acelasi timp m-a invatat ce e durerea si cum e sa plingi pentru un baiat, nu a facut-o intentionat, el nu dorea pentru nimic sa pling pentru el, dar nu puteam. Stiu ca tine la mine mult, sunt o persoana foarte importanta pentru el, nu m-ar fi facut niciodata sa pling, dar a facut-o. Nu a vrut sa fim impreuna pentru a nu strica prietenia noastra, caci stia ca este imposibil sa fim imreuna. Eu il iubeam de mult timp, insa asta s-a intimplat in iunie vara trecuta, si el trebuia sa plece in Italia iar eu sa vin in Spania. O relatie intre noi ar fi fost cea mai proasta idee. Dar a trecut mult timp de atuci, desi vorbim in fiecare seara, continuam a fiu buni prieteni ca inainte. Acum parca nu mai simt acelasi lucru pentru el, il iubesc mult, tin foarte mult la el, dar ca la un prieten. Dar ma preocupa, in ultimul timp scrie statusuri de genul te iubesc, imi este dor, inima mii ranita etc. Astazi mi-a dat parola lui de pe youtube si am intrat in muzica lui sa vadce muzica are. Am ramas cu gura cascata, manele, rock, de dragoste, suferinta si cateva de house. Acel baiat pe care il cunosteam, un baiat de gasca, sa asculte asa gen de muzica? Si aproape toate despre inima ranita, fara ea, imi este dor si asa mai departe. Cam nu e genul de baiat sa iubeasca pana sa asculte muzica de dragoste. Acum ma preocupa mult, stiu ce inseamna sa suferi din dragoste, si as vrea sa aflu cine e acea fata? Cum l-as putea intreba? Adica ar fi o buna idee sa-l intreb. Totusi raspunsul ar putea sa ma doara, caci totusi au mai ramas sentimente, si in plus m-ar durea sa-l vad cum sufera. Sa ma bag, sa-l intreb sau sa renunt? poate totusi sunt eu acea fata big grinbig grinbig grin... ce prostie, stiu ca e imposibilbig grin. Deci, astept raspuns

9 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Depinde... eu in locu tau nu as sapa in trecut ca sa nu dau de o "mina" si sa sar in aer. (intelegi tu aluziachatterbox) dar daca te bate asa tare gandu zic sa-l intrebi sa scapi de grija + ca este pe internet deci ar trebui sa fie mult mai usortongue bafta!

| roxynutza a răspuns:

Nu stiu de ce am o presimtire ca esti tu :* love struck dar daca ai zis ca tu tii la el acum ca la un prieten atunci hmmm e putin mai complicat; daca tu esti aceea inseamna ca se multumeste si sa ii fii doar prietena si poate ii este frica sa iti zica ceva ca nu vrea sa va certati sau sa te piarda; totusi ar trebui sa vorbesti cu el :* succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sweet. sper sa fii tu acea domnitza :-), apropo ce virsta ai?

| MissDyDee a răspuns:

Huh huh ce povestehappy...Pentru inceput sa stii ca nu e deloc imposibil am patit-o si eu cu cel mai bun prieten..m.am tinut dupa el 2 ani de zile plangand si suferind si el nu voia sa stea cu mine..pana la urma la fel ca tine am avut cateva zile de dragalasenie si dupa am revenit prieteni. dupa catva timp mi-am gasit pe cineva actualul prieten si am inceput sa-l privesc doar ca pe un prieten foarte bun...la 8 luni dupa ce l-am cunoscut pe actualul prieten a gasit un motiv stupid sa se certe cu noi si nici in ziua de azi nu ne-am impacat.prietenul meu mi-a zis ca el i-ar fi zis ca ii place de mine si ca d.aia ar fi preferat sa se certe cu mine decat sa ne desparata aiurea.deci orice e posibilrolling on the floor. si cum sa-l intrebi. pur si simplu il iei odata pe net ca hai ma ce sunt statusurile alea zi-mi mie cine e aia care te face sa suferi. o cunosc? si vezi ce iti spunehappy. astept sa-mi spui ce rezolvi si multa bafta!:*

| BCoMichael a răspuns (pentru MissDyDee):

Am vrut sa raspund ceva foarte interesant la intrebarea asta daaaar... daca esti tu aici, adica te respect prea mult.rolling on the floor

| MissDyDee a răspuns (pentru BCoMichael):

Multumesc pentru respectlaughing. dar ai putea totusi sa raspunzi ceea ce vrei ca sunt curioasa ce anumelaughing)

| stelyii a răspuns:

Ii zici asa : dar ce muzica asculti, ce ai patit, suferi?tongue nu am crezut ca esti asa de sensibil tongue ..ma rog mai dezvolti si tu :*

| igghi a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa-l intrebi.
Poate si el mai tine la tine!
Sunt sigura ca daca si el a simtit ce ai simtit u zilele acelea, este vorba de tine si de tine ii este dor!
Nu pierzi nimic daca il intrebi!
marile iubiri se nasc din prietenii

| Kamy11 a răspuns:

Daca sunteti prieteni buni poti vorbi cu el pur si simplu liber thinking Il intrebi ce a patit thinking Ii bagi faza cu : "mie poti sa`mi spui orice descarca`te" blah blah blah chatterbox. Si poate poate smug