| Raiiiisa a întrebat:

La cat este internetul asta de mare de ce nu va informati,macar putin,despre sexul in orice gaura(normal,anal si oral)?
Asa greu este sa tastezi pe google"dezvirginarea,sarcina,protectie,perioada ovulatie, etc". Sunt atatea articole care va sunt de folos si totusi preferati sa va riscati.

In special fetele ar trebui sa se intretina si sa stie toate astea atunci cand isi incep viata sexuala.
O faceti si dupa veniti si bombardati TPU cu postari.Tot ce facem noi este sa ne dam cu parerea pentru ca nu putem stii cu exactitate ce faceti voi in pat.

Cei care s-au ofticat sa se abtina.

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Ar trebui sa primesti tu funda pentru acest post. happy
Nu vad intrebarea, dar banuiesc ca esti agasata de sutele de: "Am facut-o, ce ma fac?"
Ai atins practic prostia neta a generatiei tinere. Copii de 14-18 ani, (marea lor majoritate) nu mai deschid o carte ani de zile, le e lene chiar si sa citeasca articole lungi si elaborate aflate pe net despre sex dezvirginare, protectie etc, si atunci le pare mai comod sa-si spuna in capul lor: "STIU", o fac, apoi tipa pe TPU...tot de lene, pentru ca raspunsurile pe care le primesc sunt relativ scurte, nici dracu nu citeste o postare de 50 de randuri, iar daca o citeste nu o intelege, se pierde pe drum. laughing
Mai grav e ca tot majoritatea celor intre 14-18 ani nu constientizeaza ca sunt prosti tun la capitolul sexologie, si se multumesc cu "sfaturile" de aici... big grin
Ar mai fi o chestiune, (poate ajung la 50 de randuri)...laughing in sex NU exista accident, ci doar prostie. Nu ramane niciuna insarcinata accidental, pentru ca s-a rupt prezervativul din cauza "marimii" sau "fortei" unei putulici de 16 ani, sa fim seriosi. laughing Se ramane insarcinata din cauza prostiei celui care habar n-are sa-si puna un prezervativ... big grin

| Raiiiisa explică (pentru Darkmagic):

Hai ca am reusit sa rad putin pe parcurs ce ti-am citit raspunsullaughing
Intrebarea era chiar printre primele randuritongue
Si ai dreptate ca nu cred ca mai stiu multi cum arata o biblioteca, da sa mai citeasca o carte cap-coadalaughing.eh da vezi de aia nu las eu raspunsuri lungi la intrebarile astea ca mi-e frica de reactie si sa nu mai zic consecintele negative asupra ochilorlaughing.
Nu e nici o problema ca cer sfaturi, pe mine una nu ma deranjeaza iti dai seama, da de ce nu cer INAINTE, nu dupa! Si sa stii ca am mai prins si unele de 18 ani care erau total pe langastraight face.
Te rog sa nu jignesti instrumentul astora ca unii sunt chiar dotati ca nici nu isi gasesc prezervativ pe "calibrul" lor, de aia nu si-l punrolling on the floor da macar sa o scoata cand simt ca le vine, doamne feri.
mersi:*

| Darkmagic a răspuns (pentru Raiiiisa):

Cu placere Raisa cu 4 i. happy
Nu stiu ce varsta ai si cat citesti dar esti pe o directie buna, felicitari pentru postarea ta, ramai asa. happy
Daca-mi ingadui o recomandare pentru virginele de orice varsta, e asta:

"Bre, big grin Ca sa nu ingrosati numarul clasei muncitoare, CITITI si INFORMATI-VA INAINTE de "gimnastica" din pat cu orice idiot."
P.S. Un prezervativ dupa folosire NU se intoarce pe dos si se mai pune o data, sub niciun motiv bre potentilor mici. big grin

| Raiiiisa explică (pentru Darkmagic):

laughing
Nu am nu stiu ce experienta si nici nu sunt foarte mare.
Si da, imi place sa citesc pentru ca pe mine cartile m-au ajutat foarte mult.Cred ca oricine citeste poate spune acelasi lucru.

Da recomandarea e chiar bunarolling on the floor:*

27 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ehe... greu la deal cu boii mici!
Așa și ei... cară internetul!
Pa, pa.

| melynda a răspuns:

Buna. poate sunt unii care chiar daca sunt informati o patesc. poate dintr-un accident. (cazul meu). te-ai gandit la asta? da, intr-un fel iti dau dreptate. o gramada de copile care nici nu stiu ce e ala buletin se lasa prostite de baieti si o patesc pentru ca nici macar nu e ala sex. dar mai sunt alte persoane care o patesc din accident si cauta aici informatii concrete de la persoane care poate au fost in aceeasi situatie

| varcolaccc a răspuns (pentru melynda):

Da ai si tu dreptate aici dar totusi

| Raiiiisa explică (pentru melynda):

Okey nu am nimic cu astfel de persoane care au avut un accident, oricarui i se poate intampla oricat este de informat si chiar si eu am patit. Ziceam de cealalta categorie, adica iti incepi viata sexuala si tu nu stii nimic despre asta?! Si sa stii ca nu sunt doar copile, sunt chiar si de 18 ani virgine si sunt bota la capitolul asta, mai bine e informata una dinaia de 15 ani.Nu le inteleg da ma roghappy

| Dariusuu a răspuns:

Pe unele le doar fix în cot dacă există riscuri sau nu, în ziua de azi contează să fii la modă, de ce să mai intre ''divele'' pe net?

E trist că nici de greşeli nu învaţă.

| Raiiiisa explică (pentru Dariusuu):

Pai ce net?! Stau toata ziua pe facebook la agatat si dupa la inatlniri...si dupa pe TPUlaughingsaracele "dive" ce le mai place sa invadeze site-ul asta.

| Dariusuu a răspuns (pentru Raiiiisa):

Puţine cuvinte, prea mare adevărul.

Aşa e, şi după tot ele se întreabă de ce nu le iubeşte nimeni, dar nimeni nu are nicio vină că ele la 14 ani practică sexul oral.

| Raiiiisa explică (pentru Dariusuu):

Da,asa-i!

| 1DeadMemories a răspuns:

Pe mine ma mira altceva, cum dracu in sec 21 exista atata prostie.La scoala sunt tinute lectii despre sex, sexualitate, netul pune la dispozitie o gramada de material si ele tot fac greseli.Sa nu mai aducem in discutie parintii, unde sunt ei? Un adolescent are nevoie in primul rand de sprijinul parintilor in astfel de probleme si dileme, dar nah, lumea nu s a emancipat inca.Imi dadea peste nas fatuca de 14 ani cu sexul oral ca maica sa habar n are ce i ala FB, laptop.Corect,nu toti suntem emancipati, dar daca l lasi liber sa umple pe diverse chestii, macar asigurate ca nu s daunatoare.Pun poze cu ele dezbracate sau diverse ipostaze care atrag tot felul de dereglati pe FB.
O mare vina pentru ce li se intampla eu o pun pe seama parintilor. Dezinteres din partea lor.Nu spune nimeni sa i interzici tehnologia si relationarea pe net, dar macar supravegheaza l, indruma l.

| bogdan72 a răspuns:

Bine. Intrebarea?

| Raiiiisa explică (pentru bogdan72):

La inceput!

| bogdan72 a răspuns (pentru Raiiiisa):

Credeam ca e retorica. Chiar te astepti sa iti raspunda cei care pun intrebari puerile? Si ce ai vrea sa raspunda? "Nu m-am gandit" sau "nu am avut chef"? Ma rog, inteleg ce spui. Raman si eu uimit de unii oameni...

| Raiiiisa explică (pentru bogdan72):

Asteptam raspunsuri si din partea lor, dar uite ca nu au venit..cum era de asteptatlaughing
in schimb banuiesc ca mi-am luat portia de injuraturi.

| varcolaccc a răspuns:

Ce răspunsuri las eu mereu ca ai vazut la intrebari de genu asta. Se informează unele dar tot le e frica ca au rămas însărcinate. Dar de test de sarcina nu s-a auzit doamne pana acuma. De medic nu s-a auzit? Parca trăim intr-o lume a naivitati si prostiei... Unele fete ajung vai de viata lor si dupa se plâng straight face. Parerea mea este ca trebuie sa gandesti de 10 ori nu de 2 inainte sa faci o fapta sa spui un lucru. Care iti poate schimba viata sau ma rog... Acum noi dam doar sfaturi dar totuși trebuie si fetele sa aibă grija cu ce javre de baieti ies, cat de mult isi pun sufletul in relatie si dupa suferă straight face. Ma doare pe mine chestia asta ca vad ca tot nu se lecuiesc chiar daca si-o iau in barba de mai multe ori. La cate chesti am citit zilele astea pe TPU mai bine rămân singur toata viata.

| Raiiiisa explică (pentru varcolaccc):

Ai dreptate! Daca ar intelege si ele asta.

| trance04 a răspuns:

Daa, eu sunt cel mai ofticat laughing, de ce spui si tu adevarul in fata aici? Lasa fetele in pace sa se joace acasa cu papusile iar pe strada sa sparga p**** in ele, iar parintii lor sa le considere niste ingerasi scumpi

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Pai TPU este plin cu astfel de intrebari laughing)) happy happy

| evelyn000 a răspuns:

In primul si primul rand draga mea sa still pe internet gasesti tot felut de raspunsuri care se bat cap in cap, informatiile nu sunt intodeauna corecte ca sa nu mai spun ca sunt explicate intr-o maniera mult prea avansata pentru o pustoaica de 15 ani. asa ca degeaba citeste ea despre ovulatie ca oricum nu inteege o iota. macar aici primeste un raspuns jignitor dar pe intelesul ei. nu e mai condamna atat ca nu te pune nimeni sa le citeste intrebarile sau sa le raspunzi, le poti ignora cu usurinta. iarta-le draga mea pentru prostia de care dau dovada ca sa-si satisfaca o curiozitate.

| Raiiiisa explică (pentru evelyn000):

Sa inteleaga ce scrie intr-un articol nu pot ca e scris intr-o maniera prea avansata, dar sa se intinda pe spate pot cu usurinta.
Nu am nimic cu nimeni, eram curioasa de ce naiba nu se informeaza nimeni inainte de a face ceva.Eu cand am vrut sa fac ceva m-am informat, ce se poate intampla bine si de asemenea, rau.Dar in finehappy
Nu le voi ignora, le voi raspunde cu placere de fiecare data, ca ele sa-si repede greseala din nou.

| evelyn000 a răspuns (pentru Raiiiisa):

Norma ca nu le vei ignora ca te amuza prostia lor si te face sa te simti superioara. te simti bine cand iti dai seama ce culta esti. bravo ca citesti sper doar sa si intelegi ce citesti. nu am nimic cu tine dar tu nu esti deasupra lor sa stii, si ele vor invata cu timpul...asa cum am invatat si eu asa cum ai invatat si tu. si in ultimul rand sexul este asa de comercializat in ziua de azi ca nu cred ca mai este vina lor ca ca sunt curve asa de mici. noi am prins alta generatie din fericire dar hai sa nu ne dam mai inteligente. toata lumea greseste.

| Raiiiisa explică (pentru evelyn000):

Probabil mi-ai interpretat gresit postarea.
Nu ma simt superioara in fata nimanui! Daca ar fi asa nici nu m-as mai obosi sa las vreun comentariu pe aici.
Si eu sunt om si stai linista ca si eu fac greseli, si toata lumea face.

Daca citesc o fac pentru mine si pentru cultura mea generala, nu ca sa ma dau mare in fata altora.

Nu stiu ce generatie ai prin tu, dar eu cred ca fac parte din geratia asta pentru ca inca nu am nici 18 ani.happy

| evelyn000 a răspuns (pentru Raiiiisa):

Eu am 21 dar generatie era ironic spus. ma referam ca noi facem parte din alt film decat ele. vrei sa spui ca atunci cand citesti o intrebare de genu "am facut sex la 14 ani, s-ar putea sa fiu insarcinata?" nu te simti superiora fata de aceea persoana din punct de vedere al inteligentei?

| Raiiiisa explică (pentru evelyn000):

Multi inainte.
Atunci da, iti dai seama.

| costy28 a răspuns:

Bravoooooo!