| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta este normal sa faca o femeie un copil? care este varsta cea mai buna? va rog sa imi raspunde-ti la intrebarea asta.

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Am citit intr-o carte ca... la varsta de 25 de ani fertilitatea atinge cote maxime, urmand ca dupa aceasta varsta sa scada treptat... Dar... trecand peste asta, parerea mea este ca poti sa faci un copil in momentul in care ai ce sa-i oferi... Sau poti sa-i oferi ceea ce are nevoie, sau crezi ca are nevoie...

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cat mai devreme, dar nu inainte de 18-20 de ani. Asta e varsta optima pentru organism. Cel mai bine in general e cand ai o oarecare stabilitate financiara, o relatie stabila si destula maturitate pentru a-l creste.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ideal ar fi cel putin de la 22 de ani in sus! Stiu ca sunt nasdteri si la 12, 14, 16, 18, 20! Dar e vorba de maturitatea organismului care urmeaza sa dea viata, la randul lui! La anii astia, daca nu sunt alte probleme ce ar putea impieta sarcina, e ok! Dar oricum trebuie sa mergi si sa discuti in prealabil cu un medic, sa faci niste analize, vezi si rh-ul, compatibilitatile, riscurile, etc! Sanatate si succes!

cristian
| cristian a răspuns:

Cand este matura si independenta din punct de vedere financiar.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Cand vei fi pregatita! atunci!

| yasminna a răspuns:

Pai sa zicem asa peste 18 ani minim.Si cand te simti capabil sa cresti un copil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca daca iti doresti un copil o sa faci...

| micutzumarius a răspuns:

Intre 23-30 de ani din mai multe motive.Primul ca ai cam terminat cu scoala, si al doilea, desi sunt mai multe motive dar care nu pot sa le mentionez aici tinind de organismul femei, este ca trebuie sa te gandesti cati ani va avea copilul tau cand tu vei imbatrani si vei avea poate de ajutorul lui.