| drumurile a întrebat:

Care e varsta potrivita pentru o femeie sa aiba copil?

18 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Citisem într-o revistă că vârsta la care corpul femeii atinge un apogeu al fertilităţii este 25 de ani.

| MikyMi a răspuns:

20 de ani ...cu cat mai devreme cu atat o sarcina si o nastere cat mai usoara.parerea mea.

| valy a răspuns:

Eh la naiba cum dracu daca nasti nu stiu la ce varsta gata copilul tau e destept si daca nasti mai tarziu e prost.asta e cea mai mare tampenie pe care am auzit-o in viata mealaughinglaughinglaughingfaza este ca atunci cand se simte cuplul implinit sa aiba un copil atunci,, nu hodoronc-tron ca acolo scrie ca la varsta aia trebuie sa faci copil ca atunci o sa iasa mai destept sau mai tampitlaughinglaughinglaughingdoamne.

| julieta a răspuns:

23-27 ani.depinde de fiecare persoana/cuplu in parte, eu imi doresc sa fac un bebe atunci cand voi avea ce sa-i ofer, o viata fara lipsuri, nu sa tanjeasca dupa lucruri pe care nu i le voi putea oferi niciodata.fiecare vrea ce e mai bun pentru copilul sau.happy

| IuliaWosster a răspuns:

Pai atunci cand femeia are si ce sa ii ofere copilului.cand are un job tatal este de acord femeia este pe picioarele eiewinking. eu cred ca intre 24-25. nici pea devreme nu e bine. pentru ca femeia trebuie sa iti traiasca viata. (cluburi.party etc.)

| Adolescentul a răspuns:

Buna.Eu zic ca minim 25 este ok happy restul depinde si decurge de la persoana la persoana copilul il faci in momentul cand IUBESTI cu adevarat si crezi ca pers de langa tine este cea potivita pentru ati petrece tot restul vieti alaturi de aceasta!

| udarb a răspuns:

Nu sunt cel mai in masura sa vorbesc despre acest lucru, dar la varsta de 25- 26 ar fi ideal. Parerea mea.

| SCUFY a răspuns:

Nu cred ca exista o varsta pentru asta, dar in principiu cand exista un cuplu fericit caruia ii mai lipseste ceva.

| alexandra35 a răspuns:

Eu cred ca varsta pefecte e pe la 24 cand termini facultatea... dan nu brea batran pentru ca nu mai poti sa intelegi copilul si in adolestenta va fi mult mai retras si nu va mai avea asa dscutii cu tine despre baieti, sex ...si cand vor fi mici le vor fi rusine cu tine, copii sunt rai si vor rade

| liubuska a răspuns:

Salut, fiecare femeie are opinia sa, unele doresc la 20 altele la mai mult, parerea mea este ca pe la vreo 23-27...eu as vrea pe la vreo 25 ani)

| laryssa93 a răspuns:

Hmm...

intre 40 si 80 ani laughing laughing

nu stiu 25-30 ani asa ceva!

inainte de a ne gandii la copii trebuie sa ne traim viata la maxim sa facem tot ce ne trece prin cap ca viata e doar una!

lasa probleme cu copii, familia, sotul etc... vin si alea cand trebuie!

o viata avem si ar fi pacat sa fie "distrusa" prea devreme (adica sa ai atatea responsabilitati pe cap )

winking. parerea mea big grin

| doru58 a răspuns:

Este o intrebare foarte grea.
In primul rand cand crezi ca, sunteti pregatiti amandoi.
Sa aveti o stabilitate, un loc de munca, o casa, etc.

| LiLlYAnNe a răspuns:

Se poate la virsta de 22 de ani. Dar e mai bine la 25-29.Mama ma nascut pe mine la 29 de ani si invat foarte bine.Fratele meu a fost nascut la 22 de ani si e tare prostut straight face

| miha_3376 a răspuns:

Pai intre 20-25 e cea mai potivita varsta ca o femeie sa aiba copiihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiam ca cei mai destepti copiii se nasc intre varsta de 25-29 de anihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
După vârsta de 20 de ani, dar nu mai târziu de 40 de ani, apar complicațiile.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vârste tinere 20-30 ani, e cel mai bine, dar se poate şi apoi, aşa cum spune şi legiuitoarea până la 40 ani happy