| Marius232cnz a întrebat:

La ce varsta penisul se opreste din crescut? la terminare pubertatii?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dezvoltarea aparatului reproducator masculin cat si a penisului este in legatura directa cu dezvoltarea organismului/corpului in ansamblul sau. In cazul baietilor cu dezvoltarea normala a organismului cresterea penisului ca si dimensiuni privind lungimea si grosimea se termina/definitiveaza in jurul varstei de 16 ani (+/- 1 an), insa se poate prelungi cu 1-2 ani pana in jurul varstei de 17-19 ani in cazul baietilor a caror pubertate este prelungita si intrarea in adolescent se face cu intarziere. Multa sanatate! Probabil ca te vei lamuri si mai bine citind urmatorul articol : http://unica.md/......e-penisul/

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Depinde de fiecare in parte, de exemplu penisul meu a inceput să crească de la 15 ani până la 20 și ceva.

| Victoria18 a răspuns:

Depinde de organism. La altii si puţini ani peste pubertate