| apaplataDorna a întrebat:

La o fata, cand sa zicem ca are contact sexual neprotejat, si individul "se termina" in ea, " si ramane insarcinata ", la cat timp de la contactul sexual apar senzatiile de voma sau greturile, si cam cat timp dureaza?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand ca poate ramane insarcinata si daca barbatul nu simte ca ejaculeaza.
In al doilea rand ca in aproape 60% din sarcini nu există greturi si varsaturi.
In al doilea rand, daca ele apar, apar cam la 6 saptamani de la contactul sexual si dureaza in jur de 5-7 saptamani.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat anterior...

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Senzatiile de voma si greturile apar la cateva zile dupa ce s-a facut fecundarea ovulului.

| Alcyon a răspuns:

Nu e neaparat sa aiba senzatii de greata. Cel mai clar semnal este intarzierea menstruatiei.

| grab a răspuns:

Cam in a doua luna cand nu ii mai vine ciclul.

| Anuskaa a răspuns:

Depinde de la organism la organism, de obicei dupa 6-8 saptamani de la contactul sexual, voma+greturile dispar cam dupa saptamana14.

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina e mai plauzibil decat greturile laughing)

| Crs_Robert_2000 a răspuns:

Pai daca vrei si acum. Du-te si cumpara untura si baga in tine ca sparta, si o sa ai greturi cat pentru 3 nasteri intr-o singura zi.