| anonim_4396 a întrebat:

La prima intalnire, la un suc spre exemplu, cine plateste? eu sau >>el?love struck:"kiss8-

Răspuns Câştigător
| Naftalinaaa a răspuns:

In nici un caz tu.plateste el sau platiti amandoi, ar fi de prost gust sa te lase pe tine sa platesti laughing

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu, fata se ofera sa-si plateasca partea ei de consumatie. Frumos este sa-si plateasca fiecare, dar baiatul poate insista sa plateasca el consumatia si atunci o plateste el.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Plătește persoana care te-a invitat!
Pa, pa.

| Neimportant a răspuns:

La prima întâlnire plăteşte băiatul. La celelalte faceţi cu rândul.

| Heather2001 a răspuns:

El sau platiti nemteste(fiecare isi plateste consumatia)...nu mi se pare ok ca o fata sa plateasca tot

| kirra886 a răspuns:

Nu plati niciodata,mai ales la prima intilnire,daca incepi din prima el se va obisnui si vei plati intruna singura pentru tine,fii mai impertinenta si du-te la WC cind vine nota, sau minte ca suna telefonul, bafta)

Răspuns utilizator avertizat
| radugolgolut a răspuns:

Indiferent k e prima intalnire sau a1000-a el trebuie sa plateasca!

| ralucutza12345 a răspuns:

Bineinteles ca el.

| Amaliagb a răspuns:

E normal sa plateasca el, nu numai la prima, la toate, dar mai ales la prima... daca nu ti plateste, e marlan sincer. nu mai sta cu el daaca nu ti plateste. take care

| Soonia a răspuns:

El

| Musuic a răspuns:

El normal happy

| zuzatevrajeste a răspuns:

Fiind baiatul la prima intalnire el ar trebui sa plateasca.

| Hugg a răspuns:

Pai, ar fi mai gentil ca el sa plateasca. dar depinde si de cine pe cine a invitat, cel mai bine fiecare plateste pentru el laughing) funda?

| senstein a răspuns:

Normal baiatul, dar poate sa plateasca si fata pentru baiat!

| anonim_4396 explică (pentru senstein):

No way

| Ali191 a răspuns:

Bunele maniere spun ca trebuie el sa plateasca (adica sa te serveasca), intr-un caz mai rau platiti amindoi. In niciun caz tu!

| Roxy1993 a răspuns:

Basescu

| NothingToEat a răspuns:

El

| Nishuman a răspuns:

Depinde.daca l-ai invitat tu.tu ar trebui sa platesti.dar daca e gentelman.plateste el.si daa te cheama elhappy:*.asa ca nu cred ca e nevoie sa iei banitongue.

| CeSaSiFac a răspuns:

Fiind baiatul la prima intalnire el ar trebui sa plateasca, dupacare la urmatoarele intalniri platiti amandoi.

| Aliiii a răspuns:

Cam marea majoritate a persoanelor merg pe ideea ca trebuie sa plateasca el, tipul, dar nu-plateste cine face invitatia. Prima intalnire:da, poate platii el.