Lichidul seminal contine spermatozoizi?!

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici ceva
http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83

| Motanul239 a răspuns:

Normaaaaaalll ca daaaa

| ?????????????????? explică:

Asa. Dar totusi daca nu exista o ejaculare in vagin fata poate ramane insarcinata de la lichidul acesta eu nu prea il scot happy asa ca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ??????????????????):

Pe parcursul actului sexual penisul elimina spermatozoizi, daca un nebunatic din acesta pinde un ovul si-l fecundaza mai mult ca sigur poate sa ramana insarcinata

| Prochill a răspuns:

Stai linistita ca nu ramai nici prietena mea nu o scoate asa ca stai lin ca nu ramai daca nu ejaculeaza in vagin.

| Dalidah a răspuns (pentru Prochill):

Ba da, poate ramane insarcinata! Cele cateva picaturi ce apar inainte de ejaculare contin spermatozoizi, deci este foarte probabil sa ramana insarcinata!

| suntserios a răspuns (pentru Prochill):

Pana odata cand un singur spermatozoid ratacit o sa ii faca o surpriza.