| RalucaAlexandra a întrebat:

M-am certat acum 2 zile cu prietenul meu, ieri i-am propus sa ne impacam.

Mi-a spus ceva de genul ca, daca ne impacam el n-ar mai suporta sa ne certam iar din orice ( ne certam din orice... aveam discuti, dar nu ne desparteam. insa acum 2 zile sa facut sa ne despartim), dar ca pe o parte ar vrea sa ne impacam. Am avut o relatie de aproape 8 luni.

Ce sa fac?
Dau funda.
Poate imi da si un baiat raspuns.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, in absolut orice relatie exista certuri, dar atunci cand sunt exagerate si nefondate, normal ca la un moment dat te saturi...totusi eu cred ca nu e totul pierdut; daca va iubiti, va veti impacati.Insa,trebuie sa te schimbi si tu in bine, dar si el, amandoi sa lasati de la voi si sa evitati certurile ca azi o cearta, maine alta si se umple paharul.
Ai sa vezi ca dupa ceva timp te va cauta el sa vva impacati daca chiar tine la tine.
Asteapta cateva zile, apoi cauta-l, vb.cu el, spune-i ceea ce simti pentru. el si comunicati cat mai mult, apoi daca va impacati incearca sa lasi certurile la o parte si sa te gandesti bine inainte sa scoti o vorba ca vorbele dor...
EU cred ca el te iubeste, ati fost 8 luni impreuna, ma gandesc ca exista sentimente de iubire intre voi dar vezi tu.aceste certuri nu duc la nimic bun si iti spun asta ca am patit si eu treaba asta, dar asa nu se poate.Intr-o relatie trebuie sa exista comunicare, incredere, respect, iubire.
Cand te certi din orce inseamna ca ceva scartaie, asta nu e o relatie adevarata cand te certi din orice sau uneori cauti motive dr cearta.
Cand te certi prea des cu cineva inseamna ori ca nu mai simti la fel si te-ai cam saturat de persoana respectiva, ori te-ai acrit de prea mult bine si cand e bine omul cauta ceva ca sa iasa cu scantei.

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca vrei sa ai o relatie de lunga durata si serioasa TREBUIE NEAPARAT sa renunti la orgolii si alte prostii!

Unul dintre voi, pe rand, trebuia sa cedeze!

Exista certuri in toate relatiile, dar pentru bunastarea partenerilor, se fac concesii, renunti la tine pentru persoana iubita!

Eiu zic sa aveti o discutie ampla, sa ii ceri scuze ca te-ai lasat dusa te val si ca vrei sa reluati legatura. Dupa asta, daca tine la tine inca, se va intoarce si va fi mai bine...

| Dizzydizz a răspuns:

Pai. c sa zic, te iubeste si vrea sa salveze relatia.Intelege l si u ca numai poate nici el asa cu discutii.
Lasa si tu mult de la tine, sa vezi daca merge mai bine.Nu crezi ca merita? La 8 luni.happy

| Just a kid a răspuns:

Asa eram si eu cu f meu pr.problm era ca noi dupa vreo 6 luni ne si desparteam(ca eram eu proh go on)si el imi zicea mereu sa ne impkm.si cand i-am zis eu sa ne impacam(dupa 8 lui am avut prima desp serioasa)pe langa altele mi-a zis si ca s-a saturat sa ne tot certam...
voi de ce va certati? daca el e de vina zii ca"ar trebui sa vorbim sa ajungem la o intelegere ca sa nu ne mai certam"lasi si tu putin de la tine si lasa si el. daca u esti de vina ca va certati zii ca esti dispusa sa te mai controlezi si ca daca te va ajuta va va fi bine impr.schimbati ceva.comunicati si vedeto unde e problema.nu pierdeti 8 luni asasad

| Spufff :x a răspuns:

Stii in multe cupluri dupa o anumita durata incep certurile. discutiile. nemultumirile fata de partener.thinking uite ia certurile acestea ca fiind ceva bun pentru voi.pentru ca stati 2 3 zile separati, va dati seama ca nu mai puteti suporta distanta. prin intermediu certurilor o sa va lamuriti in mai multe privinte. va intareste mai mult relatia.bine inteles toate acestea trebuie sa vina din partea amandurora love struck bafta love struck vorbeste cu el, fii atenta ai rabdare si arata`i afectiunea:X

| bkmad a răspuns:

Eu zic sa numai cauti tu sau el discutii care sa aduca la cearta din niste prostii mici se pot face si se fac cu siguranta unele mai mari. sa faceti ceva amandoi pentru a va fi bine si sa puneti pe,, hartie'' cateva reguli pe care sa le respectati ceva timp si dupa o sa va obisnuiti daca altfel nu va puteti abtine de la cearta si stiu ca poate fara sa vreti tu sau el aduceti discutii banale care nu cred ca vi le doriti dar incercati sau tu sa te gandesti bine inainte de ce faci daca esti o fire geloasa asta e pentru ca il iubesti dar o sa para foarte urat la un moment dat pentru ca el o sa creada ca esti prea,, obsedata '' de el. gandeste-te bine si o sa iti dai singura seama cu ce ai gresit. asa ca bafta :*:*

| AlndChocolate a răspuns:

Pai incearca sa-i spui ca asta e ultima voastra sansa si sa incercati sa nu va certati din orice, evitati orice cearta pentru ca asta e cel mai bine pentru voi. Daca el nu accepta aceasta sansa de a va impaca inseamna ca el nu mai vrea sa fie cu tine.Eu zic sa vorbiti serios si daca accepta aceasta sansa profitati de ea.
Succes.;*

| Liviu3478 a răspuns:

El chiar tine la tine si uraste cand va certati. El din atatea certuri se simte nasol. Evitati si voi certurile astea din orice. Si parerea mea este sa va impacati si sa lasati aman2 de la voi cand este voreba de certuri etc... Pentru ca sicur acum va e rau la amn2 ca nu sunteti impreuna. Si tineti minte intrio releati trebuie ca un partener sa il completeze pe celalalt.

| ANONIM10000000000 a răspuns:

Pai nu stiuh. mi se pare ca e pacat sa va despartiti doar din niste lucruri de nimic...asa ca daca tineti unul la altul incercati sa da-ti la o parte toate neintelegerile...pentru ca e pacat sa va despartiti daca va iubiti