| Deutza_2419 a întrebat:

M-am despartit de baiatul cu care am fost 3 ani destul de recent... iar acum el vrea sa iasa cu prietena mea ce mai buna, am ramas socata cand am vazut ca ea a acceptat.
Pana si el mi-a spus ca tine foarte mult la mine dar nu putem sa mai fim impreuna
nu stiu ce sa fac, nu as putea sa ii vad vreodata impreuna si nici nu stiu ce parere sa mai am despre prietena mea, desi si-a cerut scuze nu pot avea incredere in ea din moment ce ei se intalneau si nu vroiau ca eu sa aflu dar pana la urma am aflat enervandu-l pe el, doar asa am reusit sa scot ceva de la ei si seara sa imi confirme si ea ca asa este

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Dupa 3 ani v-ati despartit si acum e cu prietena ta cea mai buna.Ai pierdut dintr-un foc doi oameni foarte importanti din viata ta, ca sa nu mai vorbim despre minciuna in care ai fost tinuta...Hai sa incercam sa gasim binele in tot raul asta.Mai bine ca s-au dus, gata, au iesit din viata ta.Au facut loc pentru alte persoane mult mai demne si mai merituoase, un iubit cu inima si fata umana, o prietena buna care sa stie ca anumite limite nu se depasesc niciodata.Bineinteles ca suferi si esti scarbita de viata.Ma intrebi cum de n-ai innebunit.Dar,descarca-te, plangi, dezintoxica-te si nu ramane la asta.Nu sta sa-ti plangi de mila, nu faci nimic bun.Mobilizeaza-te sa traiesti iar, sa revii inapoi la viata pentru ca aici vei gasi si toate raspunsurile pe care le cauti si cataplasma pentru sufletul tau.Fiecare obstacol o data trecut ne face mai puternici si mai prudenti.Ia-ti viata in maini, gandeste-te ca maine e prima zi din noua ta viata.Si inainteaza cu curaj! Mult noroc!

10 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu stiu tu, dar pe mine m-ar scarbi asa tare situatia incat nu as mai vrea sa stiu nimic de niciunul.
Tine la tine, dar o vrea pe ea? fie fericit cu ea atunci...

| ynna93 a răspuns:

Hm`.parerea mea este ca prietena ta a facut ceva foarte urat.trebuia totusi sa te respecte. spune`i ca te deranjeaza.vezi cum reactioneaza si atunci vei sti sigur ce sa faci.winking

| LifeInColors a răspuns:

Stiu ca nu o sa sune prea bine ceea ce iti zic, dar totusi gandeste-te si la asta. Poate cei doi chiar se placeau, iar aici nu e greseala ei, caci el ar fi trebuit sa iti spuna, oricum referitor la asta nu se mai poate face nimic. Dar daca chiar ii estiprietena cea mai buna, gandeshte-te putin si cum s-a simtit ea, daca il placea si il vedea cu tine, nu ti-a zis nimic ca sa nu te faca sa suferi. In plus, si lui i-a placut de ea daca au iesit impreuna. Chiar daca ti-e sau ti-a fost cea mai buna prietena, cateodata trebuie sa gandestisi in felu asta: Spune "nu" altora, ca sa iti spui "da" tie. Daca ii estiprietena adevarata, stai deoparte si intelege-o, fa cum a facut ea, mai stii? poate roata se intoarce... daca el te place, s-ar putea ca situatia sa se schimbe mai repede decat crezi. Mult succes:*! FUNDA?

| Virkno a răspuns:

Ar fi trebuit sa dai mai multe detalii de ex de ce te-ai despartit dar infine eu zic sa treci peste oricum cat o sa dureze relatia lui cu prietena ta si incearca sa arati ca te bucuri nu ca nu-i suporti sai vezi impreuna.winking

| raluca18 a răspuns:

Exista doua posibilitati :
1. nu este prietena adevarata
2. s-a indragostit fara sa isi dea seama si nu a vrut sa iti spuna pentru ca nu vroia sa te supere si sa crezi ceea ce crezi despre ea...

| adelle23 a răspuns:

sad destul de trist. Ce pot spune e ca nu mai merita sa le dai satisfactie si sa le arati ca te afecteaza atat de tare. Cu ea e clar ca nu mai poti ramane prietena, iar cu el fi indiferenta, daca te intreaba ceva, raspunde-i ca si cand totul s-a dus si nu poti purta ura nimanui. Vei trece peste, stiu ca o sa spui ca imi e usor sa spun din cuvinte, dar si eu am trecut tot la fel peste ceva de genul. Mult succes si data viitoare nu mai avea atata incredere, sau nu il mai face public pe prietenul tau in fata prietenelor. Fetele sunt invidioase orice ar fi. Eu mereu am stat mai mult cu prieteni baieti. pot vorbi orice cu ei. :* Mult succes.

| ŦєтiţaŦăяăNuмє a răspuns:

Si eu am fost aroape in situatie din asta.tongue
eu consider ca 'fata' nu tii o prietena asa de buna cum crezi u. daca stie ca ti la baiatu ala si chestii din astea si el inca sa intalneste cu elraised eyebrows...
Da`l drequ pe aman2...
Nu`s ei ptru tinetongue

| Deutza_2419 explică:

Adevaraul e ca am uitat unele detalii, el era gelos pe toti prietenii mei si nu ma lasa cu ei si noi ne-am despartit asta vara pentru ca ma saturasem de situatia aia. si la ceva vreme am iesit cu un baiat deosebit dar acesta a plecat... apoi ne-am impacat lucrurile au mers foarte bine pana in ziua in care a aflat ca acel baiat se va intoarce si ca vrea sa ne impacam, i-am explicat de foarte multe ori ca nu o sa il parasesc pentru el dar nu a inteles
apoi ne-am despartit cand am iesit cu prietenii mei afara( in acel moment eram cu nervii la pamant, simteam nevoia sa vorbesc cu cineva si am stiut ca acele persoane ma inteleg)
plus ca acelei fete nu ii gasesc nici o scuza. chiar daca sunt o persoana care poate ierta orice peste asta nu pot sa trec... il iubesc atat de mult incat nu pot sa ma obisnuiesc cu situatia

| Maya_3468 a răspuns:

In general baietilor le place sa experimenteze relatii cu mai multe fete.Din pacate fetele pun mai mult suflet decat baietii in relatii.Cel mai bine pentru tine ar fi sa te impaci cu ideea ca ele este genul de baiat care vrea sa vada in cazul tau cum e si cu prietena ta relatia...probabil sa se convinga care e mai potrivita pentru el...sau mai exista varianta ca tu i-ai gresit cu ceva.
Prietena ta a facut un lucru foarte urat ca s-a pus cu el mai ales ca stia ca tu il iubesti.Asta nu se numeste prietenie. Te-a tradat.
Trateaza-i cu indiferenta si incearca sa fi cu un alt baiat. Nu s-au terminat la el baietii. Poti intalni tipi chiar mai buni deact el parerea mea. Si o sa vezi ca o sa-ti fie mult mai biine! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-ai despartit de el ce treaba mai ai cu viata lui sentimentala? Ce conteaza ca-i prietena ta sau alta? Daca nu vroia-i sa te desparti la ce ai facut-o? Ai facut ceva ce nu vroia-i bag seama si ai facut o prostie pe care o platesti cu suferinta.Ptr ce sa plateasca si altii(prietena ta)pentru prostia ta? Ai fi de acord sa platesti la rindul tau pentru prostia alteia?