| floaredecaptus a întrebat:

M-am indragostit de iubitul celei mai bune perietene. E un tip super ok si lui ii place destul de mult de mine ( imi tot lasa biletele si imi trimite mesaje). Dar Alexia(asa o cheama pe cea mai buna prietena a mea ) il iubeste foarte mult. Ea ar face orice pentru el, iar el se da la mine ( nu spun ca eu nu contribui deloc la asta ). Pur si simplu nu stiu ce sa fac :
Daca îi spun Alexiei nu va mai vb cu mine si ma va considera trădătoare, se va desparti de el si va suferi foarte mult.
Dar daca nu ii spun si afla va spune ca îi ascund adevarul
Iar daca il ignor pe el se va da la alte fete si nu vreau pentru ca il iubesc
Ce sa fac vreau sa fiu cu el dar sa pastrez si prietenia cu Alexia

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Spune-i Alexiei adevărul. Dacă îţi e o prietenă adevărată va vedea partea bună:
- el nu o iubeşte, nu are rost să continue relaţia;
- va fi fericită dacă tu eşti fericită împreună cu el.

Baftă!

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca sunteti isteti puteti gasi o cale

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa intelegi ca o prietenie se costruieste cu greutate uneori chiar cu sacrificii in multi ani dar se poate distruge intro clipita. De asemenea ca nu este el singura fiinta inzestrata cu o "scula" dar cel mai important aspect se refera la faptul ca nu prezinta deloc incredere nici acum dar nici in viitor si exista toate sansele ca la "o adica" sa patesti la fel cu ceea ce i se intampla "inca" actualei tale prietene Alexia. Pentru a nu supara pe nici unul dintre ei ai putea alege sa fii "neutra" iar pe el sa-l ignori cat mai subtil.

| T0T a răspuns:

Urmează-ți inima cel mai bine asta dacă crezi că dragostea e mai importantă ca prietenia. Depinde de tine, cum vezi viața.

| Ancient a răspuns:

În primul rând, nu o mai numi prietenă pe Alexia.

O prietenă nu ar face ce faci tu.

În al doilea rând, dacă chiar ţii la ea, spune-i ce face tâmpitul ei de iubit.
Spune-i cum, în timp ce e cu ea, se dă la cea mai bună prietenă a ei.
Merită să ştie adevărul. Probabil se va simţi trădată şi rănită, dar e mai bine să fie înconjurată de oameni falşi ca tine şi tipul ăla.

Deci, discută cu Alexia, explică-i situaţia şi rămâi cu acel tip.

Care apropo, din moment ce se dă la tine în timp ce e cu Alexia, să fii sigură că se va da la altele şi când va fi cu tine.

| GrayGaby a răspuns:

Cum ma doamne big grin cum sa te atraga iubita/u a "bff" ne-am dus rau de tot in jos big grin opriti planeta vreau sa cobor