| Diancik a întrebat:

M-am intilnit cu un baiat 6 luni, ne-am despartit dintr-o prostie.La trei zile dupa aceasta el s-a cuplat cu cea mai buna prietena a mea.Insa sunt sigura ca nu simte nimic pentru ea, chiar daca el spune ca nu e asa.Am incercat sa fac ceva ca sa ne impacam, dar nu am reusit.Cum as putea sa fac sa ne intalnim din nou?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, aha.deci chiar cu prietena ta cea mai buna...ciudat!
Daca chiar era prietena adevarata nu cred ca se baga tocmai cu baiatul pe care il iubesti si ma gandesc ca stia cum sta treaba cu tine si cu el; in fine, pai ce sa zic... daca v-ati despartit dintr-o prostie atunci poate va veti impaca, poate el e cu prietena ta sa te faca geloasa, sa te faca sa suferi, sau cine stie.Vb.cu el si vezi ce ramane de facut, nu stiu cat de buna prietena e tipa.
Daca nu ai reusit sa te impaci cu el si el nu mai vrea, atunci mai bine lasa-l, nu insista si nu te umili in fata lui, mai ales acum ca e cu acea fata.Incearca sa il uiti, sa il lasi sa isi vada de viata si de relatia lui. E aiurea ca dupa 3 zile s-a si cuplat cu alta, nu stiu ce simte el pentru. tine dar nu cred ca e iubire.
Daca el nu mai vrea, accepta realitatea si respecta-i decizia, daca chiar simte ceva pentru. tine, se intoarce el la tine~!

6 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

El s-a cuplat cu "cea mai buna prietena a ta ". asta spune tot. Pentru ce sa te mai intalnesti cu el? Incepe sa isi bata joc daca ii dai ocazia straight face Baieti sunt ogramada, nu trebuie sa te milogesti dupa unul care nu te merita cu siguranta. Vei gasi ceva mai bun!

| VodkaCoca a răspuns:

In primul rand aia nu se numeste prietena cea mai buna, daca daca iti era prietena cea mai buna nu se punea impreuna cu fostul tau nici nu ii trecea prin cap asa ceva, s'au eventual venea sa te intrebe daca te superi daca mai simti ceva pentru el si daca te'ar deranja faptul asta, nu mai face nimic pentru ca merita indiferenta ta amandoi, chiar daca e greu incearca sa uiti s'au spune'i sa va intalniti ca vrei sa vorbesti ceva cu el, si ii spui tot ce iti sta pe suflet, iar daca el nu face nimic in privinta asta si continua sa stea cu "prietena ta cea mai buna" lasa'i pe amandoi, stii cum e si vorba aia fereste'ma doame de prieteni ca de dusmani ma feresc eu! tongue

| Helpmeeveryday a răspuns:

Aia nu se numeste prietene sau cum ii spui tu "cea mai buna prietena"...Lasal in pace.Baieti sunt cu carul si iti gasesti un baiat care cu adevarat te iubeste nu trebuie sa te milogesti de unul ca ala care dupa 3 zile sa se cupleze cu "cea mai buna prietena a ta":O:O:O:O:O:O.Nu le mai baga in seama pe nici unul.

Bafta!

| tia a răspuns:

Pai a facut asta pentru a te face pe tine geloasa, pentru a vedea tu ca el se poate combina cu oriceine la orice ora.
Probabil ca e tipul de baiat macho care face totul dupa bunul lui plac. Tu ar trebui sa-ti vezi de ale tale si sa nu ii arati ca iti pasa de el, pentru ca asta il face pe el sa se simta mai bine.
Daca intr-adevar mai simte ceva pentru tine... din indiferenta ta el incearca sa intre in vr cu tine sau mai stiu eu altele.
Si avand in vedere ca tu ai numit-o pe fata cu care s-a cuplat "prietena mea cea mai buna", mi se pare total aiurea. Cum poate prietena ta cea mai buna sa se cupleze cu baiat pe care stie prea bine ca tu il placi, si vrei sa-l recuperezi? E aiurea straight face
Bafta!

| medgirl a răspuns:

Nici eu nu prea cred ca o place pe prietena ta, daca la un timp asa de scurt s-a cuplat cu ea... poate ar trebui si tu sa il faci gelos cu alt baiat, pentr ca sa inteleaga ce a pierdut.comporta-te indiferent o zi-doua si vei vedea rezultatul...

| Diancik explică:

Ce-as putea face ca el sa uite prostia care a provocat despartirea noastra si ce sa fac ca sa ne impacam?