| BadAxe a întrebat:

Acum 3 luni m-am despartit de fostul meu prieten care m-a inselat cu o prietena de-a mea dupa 4 luni de relatie.
De o luna am o realtie cum un baiat care ma inteleg foarte bine, ne iubim mult, ma intelege iar in acest moment e persoana potrivita pentru mine.

Fostul meu prieten nu vrea sa se impace cu despartirea chiar daca stie foarte bine de ce. Tot ma suna, imi trimite mesaje sa ne impacam, sa ne intalnim, ma suna noapte si chiar cand sunt cu prietenul meu. Ca sa scap de telefoanele lui mi-am schimbat si numarul de telefon, dar tot a facut rost de numarul meu.

Faza este ca prietenul meu e gelos cand vine vorba de fostul meu prieten, imi spune sa fac ceva, si el a incercat sa faca ceva in legatura cu asta dar nu a resit nimic,

Cel mai tare mi-e frica ca prietenul meu sa imi spuna ca vrea sa ne despartim pana ce o sa rezlov problema.

Va rog imi spune-ti ce sa fac? Cum pot sa rezolv problema?

Dau Fundahappy

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Intrerupe clar orice contact cu el, nu raspunde cu nici un chip la telefon, mesaje, emailuri.Va intelege, ori cat e de catar ca s-a sfarsit si va renunta sa te mai sune.

| VladGH a răspuns:

Mai schimbati odata numarul laughing, amenintal ca il vei da la politie daca nu te lasa in pace.

| xesusn a răspuns:

Draga BadAxe, cel mai simplu e sa ai o conversatie cu fostul tau prieten si sa-l faci sa inteleaga ca nu mai doresti absolut de nimic de la el. spune-i ferm ca s-a terminat si ca nu are rost sa insite, cat despre parte cu telefonul blochezi numarul. sper ca te-am ajuat

| crystyanz a răspuns:

Nu-i mai raspunde deloc la mesaje, telefoane. Nu-l baga in seama. Daca insista, ameninta-l ca te duci la politie big grin. Se va scapa pe el de frica.