| daavid28292 a întrebat:

M-am jucat cu penisul in zona vaginului prietenei mele, iar peste o saptamana trebuie sa ii vina ciclul. Daca a ramas gravida, va mai veni?

13 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Dacă e gravida nu va mai veni

| Violleta2022 a răspuns:

Hai sa clarificam!
Vaginul femeii se afla 100% in interiorul pelvisul ei.
Asadar, joaca aia nu s-a putut face in "zona vaginului", ca zona este in burta fetei, si ca sa ajungi acolo trebuia sa treci prin himeni, deci sa o penetrezi.
Posibil sa te fii frecat de vulva fetei (buzele pasaricii), posibil sa te fii jucat la intrarea in vagin si posibil sa fii ejaculat acolo sau sa fii avut sperma pe teava care s-a scurs in vagin...
Deci, ce s-a intamplat?

| daavid28292 explică (pentru Violleta2022):

Am frecat penisul la intrare in vagin si pe vulva, nu aveam sperma pe teava pentru ca imi facusem dus inainte

| Violleta2022 a răspuns (pentru daavid28292):

Acum nu este risc, dar pe viitor, sa nu mai faci asta, fiindca te poti scapa pe tine involuntar daca esti la intrarea in vagin iar daca fata este in perioada fertila, o poti lasa imediat gravida.

| helpforyou a răspuns:

Daca nu ai penetrat-o si nu ai terminat in ea, vine mentruatia.

| daavid28292 explică (pentru helpforyou):

Daca o penetram fara sa mi dau drumul, erau sanse?

| Adelina4679 a răspuns:

O sa-i vina menstruatia, stai linistit nu a ramas insarcinata

| Andreeas210123 a răspuns:

Si eu am avut aproximativ aceeasi situatie, dar numai ca la fete, pana nu termini in ele, iar spermatozoizii nu ajung in zona in care se pot dezvolta, nu o sa ramana insarcinata, insa daca stii sigur ca ai ejaculat in ea, iar tu ai fost in timpul ala in erectie, ca prevenire ar trebui o pastila de a 2-a zi. Btw, costa in jur de 100 de lei, safe is first.

| daavid28292 explică (pentru Andreeas210123):

Nu am ejaculat, doar eram in erectie si am frecat o de vagin

| stef87 a răspuns (pentru Andreeas210123):

Pastila de a II-a zi are rolul de a intarzia ovulatia. Daca Ovulatia a avut loc deja ( cum ar fi cazul in ce s-a povestit, pentru ca urma deja menstruatia), "nazdravanii" au sanse mari sa ajunga la tinta.

Spermatozoizii pot exista si in lichidul preejeculator, iar eliminarea acestuia nu poate fi controlata. Deci risc exista. Norocul ar fi ca tot contacul nu s-a produs in vagin, deci ceva Imposibil sa ajunga spermotozoizii unde trebuie.

| daavid28292 explică (pentru stef87):

Daca a ramas insarcinata, nu ii mai vine ciclul chiar daca este programat peste cateva zile, nu?

| stef87 a răspuns (pentru daavid28292):

Ciclu poate sa intarzie si din alte motive. Dar dac are ciclu din nou, ai scapat!

| Alexandra000018638638173748481 a răspuns:

S a rputea sa nu