| obsercvayr a întrebat:

M-am pierdut pe mine, vreau sa ma regăsesc dar ca sa fac asta trebuie sa renunt la ea si nu vreau…. Nu ma simt bine in relația pe care o am dar nici nu vreau sa renunt la ea…. Un sfat bun?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tu esti sceptic si ingandurat ca in piesa lui blaziny, spunea despre o ea astfel : " nu pot nici cu tine, nici fara tine, dar cu tine mai mult ma chinui"

| Violleta2022 a răspuns:

Atunci stai asa cum esti, pana vei intelege ca relatia asta nu te face fericit si trebuie oprita.

| LordCristobal a răspuns:

Aparent esti bulversat si nu stii incotro sa iei.O sa iti dau o lista de intrebari care sa te ajute sa depasesti situatia dificila in care esti?
O iubesc pe aceasta fata?
Cu ce ma ajuta pe mine relatia asta?
Sunt fericit in relatia asta?
Daca nu esti fericit in relatia pe care o ai ar fi bine sa te desparti de iubita ta.Iti va fi greu la inceput dar e mai bine sa fii singur decat intr-o relatie care nu iti place.Fiind singur poate te vei redescoperi pe tine insuti si poti deveni o persoana mai buna.

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Vreti un sfat bun. Ok! Va inteleg. Impresia mea este ca aveti deja raspunsul. Deja! "Nu ma simt bine in relația pe care o am" - nu-i asa ca pare un semn si un punct bun de plecare in indoiala care a incoltit in sufletul dumneavoastra?
Daca nu va face fericit, este pentru ca si dumneavoastra ati uitat de dansa. Reciprocitate. Intotdeauna!
Sunteti probabil crud. In tinerete relatiile sunt volatile si deseori nu rezista timpului. Oamenii-s schimbatori. Ati invatat cu siguranta cum sa nu acceptati orice. Luati asta ca pe un castig, nu ca pe o pierdere. De la femeie la femeie, veti invata sa dati ce-i mai bun si pur, astfel incat sa fiti o versiune mai buna a dumneavoastra. Hai ca puteti! Cu siguranta!