| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare capul in timpul sexului. Nu este o durere puternica, ci din contra tare usoara. Dar se simte incat sa stiu ca e o durere prezenta. Care e cauza?

Răspuns Câştigător
| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Ai auzit de "Cardio"
Sunt exercitii menite sa puna sangele in miscare, inima pompand mult mai mult sangele in corp.
Ghici ce se intampla cand faci sexwinking

| Sfinnx a răspuns (pentru Ionescu_Marius_1980):

Inteleg. Multumesc pentru raspuns.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scade tensiunea sau creste tensiunea in timpul sexului, alta explicatie poate stie vreun medic.

| RAY a răspuns:

Pai si placere nu simti? din cate stiu eu cand facem sex placerea aia invinge durerea, eu nu vad o explicatie chiar e ciudat

| corbulalbrosu a răspuns:

Ma intreb despre care cap este vorba in intrebarea ta, deoarece in nici una dintre cele 2 posibile cazuri, aparitia durerii este oarecum inexplicabila.

| Sfinnx a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Sunt fata lol. capul, nu altceva.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Sfinnx):

Pai in aceasta situatie, fiind vorba de o fata, probabil ca durerea de cap apare din cauza tensiunii create de teama/frica indusa de starea de paranoia ce va curinde de cele mai multe ori de a nu ramane "doamne fereste" insarcinate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai dureri de cap in timpul actului sexual, consulta medicul de familie sau un medic cardiolog(specialist in boli de inima).

| pufulescu a răspuns:

Oare nu e o problema cu tensiunea? Asa cum atunci cand se enerveaza unele persoane au dureri de cap. Sexul la fel ca enervarea stimuleaza organismul, aici in speta inima. Ia incearca sa vezi un cardiolog, si povesteste-i chestia asta!