| anonim_4396 a întrebat:

Ma intilnesc timp de aproape 3 ani cu un baiat mai mic cu un an ca mine, din vorbele lui am inteles ca vrea sa ma culc cu dinsu dar eu nu vreau, el are 16, eu am 17ani si cred ca e devreme inca. Cum sa mai trag de timp inca vreun an doi?

Răspuns Câştigător
| yumary a răspuns:

Tu esti cea care are o gandire "aiurea", baiatu are 16 ani practic e un mucos laughing sa zic asa ( scuze vladutaM ) ce nevoi sa aiba la varsta lui laughing
Te pomenesti ca s-ar culca cu el numai pentru ai satisface nevoile saracului baiat laughing
Nu stiu ce esti tu fata\baiat, chiar nu imi pasa dar un unele raspunsuri ai o gandire chiar proasta.

24 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Pur si simplu - ii spui foarte clar ca nu e cazul sa se agite ca tu nu esti pregatita. Vrea sa-si descarce ******* si nu stie cm sa faca si te-a gasit pe tine. Daca te iubeste - ceea ce nu prea cred - va astepta. Daca nu - bye bye!

| Cristiann25 a răspuns:

Aoleu de 3 ani impreuna si sa mai astepte 2 ani? Inseamna ca nu te gandesti deloc la el.

| yumary a răspuns (pentru Cristiann25):

Si ce ai vrea ma sa se culce cu el numai pentru ai dovedi iubirea straight face
Ce gandire ai si tu oh go on
Daca o iubeste asteapta si 10 ani happy

| vladutzaM a răspuns (pentru yumary):

Mda sunt de acord cu tine, intr-adevar cred ca trebuie sa mai astepte, el oricum are 16 nu-i chiar asa de mare. Ear eu nu vreau sa fac acest pas e devreme si nu se stie cit vom fi impreuna.

| yumary a răspuns (pentru vladutzaM):

Tu sti ce este mai bine pentru tine, scumpo happy
Imi pare bine ca esti de acord cu mine, si ca nu vrei sa iti incepi viata sexoala devreme cum fac alte fete happy
Bravo!

| vladutzaM a răspuns (pentru yumary):

Wow mersi mult pentru sustinere ..esti o dulceata

| Cristiann25 a răspuns (pentru yumary):

E clar ca esti fata dupa gandirea asta.O fata se gandeste numai la ea nu si la partenerul ei.Stiti nu va convine nici daca el se duce sa se culce cu alta.Asa ca oricum o dai la iubita tot nu-i convine.

| yumary a răspuns (pentru Cristiann25):

Nu am zis ca ca nu trebuie sa isi inceapa viata sexoala niciodata dar e devreme laughing
Adica el e un copil de 16 ani care ar tebui sa vina cu flori la ea, nu prezevative happy
Si daca ea nu e pregatita de ce sa se grabeasca cand o sa aiba toata viata timp de facut "nebunii"
Si cum ziceam daca o iubeste nu se duce sa se culce cu alta laughing

Asta e doar parerea mea personala happy fiecare are viata lui
Eu am incercat sa dau un simplu sfat big grin

| Cristiann25 a răspuns (pentru yumary):

Un sfat in care te-ai luat de mine? Urat! Eu i-am raspuns ei nu tie.

| vladutzaM a răspuns (pentru yumary):

Pur si simplu am impresia ca gindim la fel...happy Indradevar am tot timpul inainte si aceasta virsta e una foarte mica in care trebuie sa ma gindesc la altceva si sa nu-mi fac astfel de probleme. El trebuie sa ma iubeasca pentru altceva nu pentru a ma culca cu dinsu, ar trebui sa se multumeasca cu ceea ce ii ofer.

| vladutzaM a răspuns (pentru Cristiann25):

Mda mersi pentru raspuns, dar imi zici si mie de ce ar trebui sa ma grabesc? eu m gindesc la ambii si daca nu 2 ani cel putin 1 jumate cel putin sa am 18 ani dar nici atunci nu stiu dac o sa fiu in stare.

| yumary a răspuns (pentru Cristiann25):

Mi-am spus parerea, nu m-am luat de tine!

| yumary a răspuns (pentru vladutzaM):

Imi pare bine ca, crezi asta happy
Sunt 1000 de modalitati de a arata afectiune fata de o fata happy
"Sexul" nu poate face o relatie neaparat mai stabila o poate distruge, asta depinde de ce gand are el sau chiar ea.
Parerea mea este sa faci ce zice mintea si inima ta si sa faci totul la vremea potrivita pentru a nu avea de suferit mai tarziu.
Succes in continuare, daca mai ai ceva de spus sunt pregatita sa te ascult.

| vladutzaM a răspuns (pentru yumary):

Mersi mult, desigur ca voi face ceea c imi dicteaza inima. Am vazut destule intrebari in care fetele intrebau referitor la sarcini nedorite si diferite teme de acest gen, nu vreau sa ajung si eu in categoria aceea, orce se poate intimpla, nu prea vreau sa risc referitor la ceasta tema.happy

| yumary a răspuns (pentru vladutzaM):

Aici ai mare dreptate happy
Nu vei putea trai cu aceasta "frica " mereu, trebuie doar sa ai grija de tine si de organismul tau happy
Te-am pupat, bafta in continuare happy

| Cristiann25 a răspuns (pentru vladutzaM):

E clar! Lasa-l pe baiat sa se duca la altele, nu-l mai tine "legat" de tine ca nu are rost!

| vladutzaM a răspuns (pentru Cristiann25):

Eu nu il tin legat de mine, daca el va cosidera ca nu trebuie sa astepte n-are decit sa se duca la altele dar eu deja voi fi sigura ca nu ma iubeste si doar pentru asta a fost tot acest timp cu mine.

| Cristiann25 a răspuns (pentru vladutzaM):

Adica tu crezi ca un baiat te asteapta atat si dupa sa ii zici ca nu te iubeste? Are si el nevoile lui dar daca tu nu ii oferi ce sa faca omul? Ce gandire aiurea sincer! Te-a asteptat destul, altul in 6 luni maxim iti zicea PA!

| yumary a răspuns (pentru Cristiann25):

Tu esti cea care are o gandire "aiurea", baiatu are 16 ani practic e un mucos laughing sa zic asa ( scuze vladutaM ) ce nevoi sa aiba la varsta lui laughing
Te pomenesti ca s-ar culca cu el numai pentru ai satisface nevoile saracului baiat laughing
Nu stiu ce esti tu fata\baiat, chiar nu imi pasa dar un unele raspunsuri ai o gandire chiar proasta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te iubeste cu adevarat,va constientiza ca NU iti doresti sa faci pasul asta inca si te va astepta.Un an,doi nu e mult.
Nu te lua dupa asa ceva. Daca nu vrea sa te astepte, e strict problema lui.
Nu fa pasul asta decat atunci cand TU simti ca esti pregatita, cand vrei sa faci asta, nu cand te preseaza altii.
E un moment foarte important din viata ta, asa ca ai grija mare ce hotarasti sa faci.

| TizZu15 a răspuns:

Te duci si ii spui ca nu esti inca pregatita pentru acel pas.winking

| MetalHead04 a răspuns:

Spune-i,nu conteaza, poti sa ai si 20, daca nu esti pregatita asta e, daca te iubeste asteapta, daca nu ..sorry :3

| NickName01 a răspuns:

Chiar şi dacă nu ai avea îndoieli în privinţa căsătoriei cu el, consideră că pentru liniştea şi echilibrul vieţii şi a familiei tale de "mâine", fără să-ţi poţi da seama acum, vei avea nevoie de această "demnitate"şi "onoare" pe care rişti să le pierzi acum"!

Sexualitatea înainte de alcătuirea familiei este o adevărată „cutie a Pandorei". Este vital să nu se atenteze la drepturile şi,, liniştea" Familiei de mai târziu, a ei şi a ta! Distracţia este un viciu dificil de controlat? Dar costul ei nu este nici mai mult nici mai puţin decât... liniştea unor familii! şi sacrificiile uriaşe care se vor raporta la ele...

- La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Ce se va întâmpla mai târziu în familie, atunci când mentalitatea "unui spirit de aventură iresponsabil" va fi înlocuită cu raţiunea că relaţiile intime sunt lucruri care transformă psihicul şi impregnează o amprentă de neşters naturii umane. Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa! Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica nu minte... divorţul este inevitabil!

| NickName01 a răspuns:

Dacă vei accepta "astăzi", "mâine" vei povesti cum "un dobitoc care acum un an şi-a bătut joc de mine!" Cum crezi că e mai bine?

Dacă respect nu e, nimic nu e! Dacă un băiat nu mai simte că are motiv să respecte o fată, nu va mai avea absolut nici unul s-o iubească sau să rămână cu ea! Asta ţi s-a întâmplat ţie. Să nu-ţi pară rău!

Ce puteai face în viaţă cu un măgar libidinos ca el? Ce siguranţă aveai că-ţi poate fi fidel departe de tine 3 zile la rând, fără să te înşele? Niciuna. Ţi-ar fi plăcut stilul acela de viaţă? Probabil "la nebunie"! Ce-ai fi putut face tu cu un măgar iresponsabil? Cât l-ai fi "admirat"? La ce putea fi bun?

O fată nu are voie să se lase a nu fi respectată. Trebuie să pretindă asta. Dacă nu o face, şi-a semnat în schimb condamnarea la a fi "folosită", umilită şi nefericită...

| yumary a răspuns:

Spune-i pur si simpluhappy
Daca te iubeste v-a astepta pana cand tu vei fi pregatita daca nu inseamna ca vrea doar sa faca sex... straight face
Nu are ce sa iti faca daca il refuzi asa ca.
Bafta happy