| gaby24 a întrebat:

Ma intreb mai exista iubire? dar iubire adevarata?

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Normal ca exista, creierul din mijloc care a aparut acum vreo 8 milioane de ani poate mai tarziu,acel creier ne face sa simtim iubirea sa avem sentimente,emoti etc
doar mamiferele poseda acel creier,desigur ca si noi simtim iubirea ca si toate mamiferele, acum o suta de mii de ani a aparut un creier nou cel rational, isi dai seama ca noi suntem controlati de emoti nu de ratiune

uni simt iubirea mai puternic alti nu,fiecare individ e diferit,nu vezi si caini uni plang cand moare stapanul lor alti nu,nu toti suntem la fel,la uni le e frica de ceva banal alti nu au frica
babati simt iubirea mai puternic si sufera mult mai mult pentru ca nu sunt obisnuiti sa recunoasca iubirea plus ca isi neaga sentimentele ca sunt slabiciuni, in regnul animal masculi nu pot avea slabiciuni,iar iubirea e o slabiciune,de asta noi baieti negam iubirea si ne inceam in bautura dupa despartire,dar te asigur ca iubim ult mai puternic si suferim mult mai puternic ca femeile,ffemeile sunt obisnuite sasi eprime sentimentele desi sunt experimentate, omul e poligam sa stii deci iubim dorinta sexuala e activa mereu, dorinta sexuala nu tine cont de iubire ca e mai veche decat de iubirea, sexul e o dorinta puternica, dar consider ca iubirea o poate bloca sau nu depinde de fiecare, dar eu in iubire pe viata nu cred si in iubire provizorie intre 3-5 ani

| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca exista!

| Deaad a răspuns:

Exista.
Chiar foarte puternica.
Am experimentat-o pe pielea mea.

Este o mizerie care te roade.

| August99 a răspuns:

Mai rar dar exista

| gaby24 explică (pentru August99):

Am ajuns la concluzia ca iubire numai exista.

| RAY a răspuns (pentru gaby24):

Asta pentru ca am avut asteptari prea mari de la alti de asta, cand iubesti consideri persoana iubita find perfecta pai nici macar noi nu suntem perfecti, dar vezi tu nu gandim rational cand iubim, de asta ne doare si ratiune ne face sa credem ca numai exista iubirea ca ratiunea nu are legatura cu iubirea atunci intervine frica care ne determina sa ne fie frica de dezamagiri

| gaby24 explică (pentru RAY):

Eu cred ca trebuia sa te pui TPU Mama/omida laughing

| RAY a răspuns (pentru gaby24):

Super,poate asa ajung bogat

| gaby24 explică (pentru RAY):

Nai ce face cu Bogatia mai crede-ma e absurda.

| RAY a răspuns (pentru gaby24):

Da cu iubirea ai ce face?

| gaby24 explică (pentru RAY):

Unii se Hranesc cu iubirea.

| UzOm a răspuns:

Dacă o duci bine material, ai parte de iubire adevărată. Ba chiar o să ai parte de dragoste la prima vedere.

| mbncf a răspuns:

Nu există.

| Durassica22 a răspuns:

Nu prea sad
Exista foarte rar

| Dragomir_Neli_1980 a răspuns:

Nu! Esti prost! Acum ce trebuie sa faci sa ai iubire e sa dai bani

| Buri69 a răspuns:

Exista iubir3 virtuala