| Jameson a întrebat:

Intr-o relatie bazata pe interes pot aparea sentimente?

12 răspunsuri:
| sylar2007 a răspuns:

Categoric da

| kirra886 a răspuns:

Cu timpul apar anumite sentimente,te obisnuiesti cu persoana,ai impresia ca chipurile il iubesti,insa sentimentul dragostei pe interes nu te lasa,te vei simti vinovata cu timpul trista, in adincul sufletului vei duce dorul unui sentiment adevarat, dar interesul cel mare care te tine alaturi de el nu te va lasa sa il parasesti si sa incepi alta viata. eu am avut o relatie bazata pe interes timp de 2 ani,ascultama si fii sincera cu tine,finalul este unul-despartirea, important sa o faci la momentul potrivit, bafta

| morningstar a răspuns:

Da, dar nu este obligatoriu sa apara. Adica intr-un caz fericit, se poate intampla sa apara sentimente de dragoste ( la astfel de sentimente banuiesc ca te referi), dar este riscant sa incepi o relatie sau si mai grav, sa te casatoresti din interes sperand ca intr-o zi vor aparea si astfel de sentimente.
Inainte, cand parintii erau cei care alegeau viitorul sot sau viitoarea sotie a copilului lor, de multe ori era din interes. Si poate nu era iubire la inceput, dar se intampla sa se iubeasca in final.
Atunci era asa, acum se porneste cu iubire si se termina rau uneori.

| larrii a răspuns:

Bineinteles, dar depinde si cat de mult va apropiati in aceasta relatie happy

| PufarinaXD a răspuns:

Da. Dragostea de banii partenerului de viata, si gelozia care apare cand cineva incearca sa-ti fure partenerul si bunurile acestuia.

| Arhanghel a răspuns:

Depinde...daca esti egoist/a atunci nu... daca nu esti si incepi sa il/o simpatizezi atunci da

| Amaliagb a răspuns:

Absolut, apropate tot timpul happy

| papusikk a răspuns:

Eu cred ca da.

| alissu a răspuns:

Cu timpul...mai ales daca il simpatizezi.In schimb daca iti este antipatic si stai cu el numai pentru bani, cu greu sad

Răspuns utilizator avertizat
| NemNUZ a răspuns:

Daca nu apar sentimente inseamna ca nu o satisfaci in rest destul de des apar

| Băăăăăi a răspuns:

Da. desigur. chiar daca relatia e bazata pe interes...la un moment dat vor aparea sentimentele pentru ca, daca ambi sunt pe interes, fac tot posibilul sa fie perfecti, sa nu isi supere partenerul/a si asa, vor ajunge sa se simta bine impreuna si dintr-o relatie bazata la inceput doar pe interese personale, se va ivi o dragoste frumoasa.