| anonim_4396 a întrebat:

Ma scuzati ca postez anonim intrebarea.Am cont pe TPU dar nu vreau sa afle prietenii mei cine sunt.(maj au cont pe site)Prietena mea cea mai buna(are13 spre 14 ani) a facut sex cu prietenul ei de 23 de ani.Am incercat sa o conving sa nu faca acest lucru deoarece nu e normal de la varsta ei. Zicea ca ma intelege sh pe mine dar.il iubeste prea mult.Eu il cunosc pe acel baiat este un golanas care sigur nu o iubeste iar acum o sa o paraseasca dar ea nu ma cred.Stiu ca lucrul este deja consumat dar ce sa ii spun? Nu consider ca e bine ce a facut ea. Voi ce credeti?

11 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Normal ca dalaughing cum sa nu refuz? eu nu cred in``bunaciuni``laughing

si pentru laurici-multumesc, esti o drgautzakiss

| Laurici :x a răspuns:

Ok... daca ea nu vede acum ca tie chiar iti pasa de ea va vedea in viitor dar atunci va fi prea tarziuwinking

cat despre relatia pe care o are cu acel baiat e treaba ei :X incearca sa nu te bagi ca poate va crede altceva, total diferit decat realitatea...:X... diferenta dintre ai este aproape de 10 ani laughing esti o pr f buna daca ii dai asemenea sfaturi insa ea nu le vede. oricum te felicit pentru prietenia pe care i-o portiwinking

| stefangeles a răspuns:

Zii ca-i doresc operatie usoara cand o sa-i apara cancerul de col uterin laughing uite, tara asta e plina de copile de 13 ani care si-o trag pe bani marunti de aceaia suntem in top cand vine vorba de boli genitale in cazul minorilor, mah stau si ma intreb ce dracu aveti in cap? sau ce au parinti in cap nu va educa?! toamne fereste!

| hehehe a răspuns:

Pana cand nu se vede in fata faptului implinit nu se va convinge happy
Oricat de puternica e prietenia voastra, cand esti indragostit/a nu iti scoate nimeni din cap faptul ca persoana aleasa e un inger. Il va ridica in slavi pana cand va vedea ce fel de om este.
Chiar daca este dureros. las'o sa se convinga singura de ce fel de persoana e tipul. Cat despre ce a facut. o sa regrete mai tarziu. Varsta nu este favorabila actelor sexuale big grin.

Emmy.

| lavynika a răspuns:

Eu cred ca nu poate exista o relatie intre o fetita de 13 ani si un barbat in toata regula de 23 de ani.In primul rand tipul ala e un neneorocit pentru ca a profitat de o copila.AR trebui la varsta ei sa vorbeasca cu baieti de 13 14 15 anishori nu sa faca sex cu barbati de 23 de ani. O sa isi dea seama ca ai dreptate atunci cand acel baiat o sa o lase in voia sortii, dar dupa cum zici si tu totul este consumat.Crede ca tot ce zboara se mananca, dar cu timpul poate va realiza ca nu e asa.

| Micheline a răspuns:

Unui om nu poti sa ii bagi pe gat ceva ce nu-i place.Las-o pe ea sa vada singura, daca nu intelege de la tine ca ii vrei binele. Dupa o sa se dea singura cu capul de peretiwinking. Este prea copil, prea inocenta si prea naiva probabil ca sa faca diferenta intre ce e bine si ce e rau.Nu tot ce zboara se mananca. Daca ai incercat sa vorbesti cu ea si nu te-a inteles, ok, da-i pace. Odata si odata tot se va trezi la realitate, indiferent daca ea va constata ca este prea tarziu.

| Tiby_4612 a răspuns:

Acum pe bune fata asta va ajunge o mare curvva si tu plangi dupa ea? Oricum intre noi fie vb daca ar veni o bunaciune de 25 de ani la tine ca sa ii faci sex oral tu ai refuza?

| Missy_4676 a răspuns:

Acum crede ca vrei sa te bagi intre ei, dar isi va da seama ca ai avut dreptate in caz ca o va parasi-o.
Nici eu nu consider ca e bine, pentru Dumnezeu are 13 ani! Si baiatul ar putea sta ani buni dupa gratii pentru aceasta placere, care nu o vad. Un barbat de 23 ani, cu un psihic normal, nu s-ar culca niciodata cu o fetita de 13 ani,

| cucu :> a răspuns:

Atat timp cat ea e sigura pe ceea ce a facut. e imposibil sa`si schimbe parerea.In mod contrar o sa-ti dea dreptate abia atunci cand o sa`si dea seama ca a gresit.
Din pacate o sa fie km tarziu pentru ea.Virginitatea e cel mai frumos lucru pe care il poate detine o fata...Nu se intoarce.si nici nu se reface.
Sper ca te-am putut ajuta cu ceva >:d

| RainBow_2697 a răspuns:

Mdaa.si eu am un prieten de 24 de ani[eu am 16].
Dar despre treaba cu sexu` de la varsta aialaughingnu stiu.trebuie sa nu fi in toate facultatile mintale sa faci treaba asta.scuze ca spun asta.
tongue

| Crinutsa_7361 a răspuns:

Sigur ca nu a procedat corect. Oare nu v-ati pus intrebarea de ce baietii mai mari isi fac prietene de 13-15 ani? Raspunsul este ca repede le duci la pat, si foarte repede cad in plasa, sunt usuratice la minte, le pare ca toata lumea e a lor. E o greseala foarte mare! Ea acum nu intelege ca ii cam zboara mintile, dar mai tirziu isi va da seama!winking Baietii de azi, isi cam bat joc de fete, le soptesc ca le iubesc, le aduc flori, s. a. m. d si apoi le rid prin oras si le arata cu degetul. "Fetelor nu va lasati amagite de niste baieti mai mari ca voi, daca va propun relatii sexuale, de la asa virta doar le spuneti ca daca te iubeste cu adevarat de va astepta, dar daca te va lasa, atunci deja vei intelege ce ai fost pentru el. P. S Fiti mintioase, nu va lasati pacalitewinking. Succese tuturor!