| Anxiousy a întrebat:

Ma simt super naspa, nu mai am chef de nimic.
Ma despartisem de iubita mea(9 luni impreuna) erau multe certuri pentru ca ea era indiferenta si rece, si mereu spunea ca e vina mea, si a zis ca mai bine ne despartim si am zis bine daca asta vrei. simteam ca nu mai ma iubeste, si au trecut cam 2 saptamani in care nu ne-am vorbit si am vazut ca nici macar un buna nu mai imi da, oarecum realizasem ca ceea ce credeam(ca nu mai ma iubeste) este adevarat... si ca traiam cu iluzii in relatie. si pe urma am iesit cu gasca, si au venit si niste fete(prietene cu fosta) si una dintre ele imi placea, si ei ii placea de mine, si am zis "de ce nu" si am ramas noi doi si ne-am sarutat i-am spus ca e frumoasa si ca nu mai ma gandesc la fosta ca vreau sa simt ca sunt iubit. si inainte sa plec acasa, primesc sms de la fosta iubita sa ma duc la ea sa iau ceva ce am uitat. ajung acolo si imi spune toate amintirile frumoase impreuna, imi arata toate cadourile care i le-am dat, toate poeziile, a spus ca ii pare rau si ca nu va mai gresi, ca imi va arata ca ma iubeste si ca nu rezista fara mine, ca nu are rost sa nu mai fim impreuna din cauza orgoliului si ca nu va mai gresi. si mi-a spus ca stie de prietenele ei ca ii plac de mine si am zis ca ii mai dau o sansa si am lasat-o pe fata asta care o cunosc de o seara singura si mi-a spus ca nu poate fara mine ca ma iubeste. am fost doar o seara impreuna si deja nu ma mai poate uita asa spune ea. asta nu cred dar ideea este ca ma simt super naspa ca ii facusem iluzii, si nu stiu ce sa fac in situatia asta, tin la amandoua straight face

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Deja e foarte cunoscuta replica "daca ai de ales dintre doua persoane la care ti, alege-o pe a doua pentru ca la prima sigur nu ti cu adevarat", dar mi se pare destul de logic si normal.

| Anxiousy explică (pentru DeeaMarry):

Se lupta amandoua pentru mine si ma simt naspa ca nu vreau sa ranesc pe nimeni, inima mea o vrea pe iubita mea(cu care sunt si acum impreuna si suntem de 10 luni), si i-am spus ce ma framanta (ca era sa incep o noua relatie si ca o sarutasem pe prietena ei dar nu mai are rost sa vorbim de trecutul meu in care ea nu era prezenta) si m-a inteles si am ales sa raman cu iubita mea, prietena ei m-am simtit bine in prezenta ei pentru ca imi arata ca ma iubeste si era afectuasa cu mine atunci cand aveam nevoie, cand eram singur, dar in rest nu simt nimic pentru ea, multumesc de sfaturi

| Joker1958 a răspuns:

Fii barbat ce draq. stai cu amandoualaughing)..nu m-am putut abtine
revenind la intrebare eu zic sa ramai cu fosta pentru ca cealalta ti se pare ca ti-a dat lumea peste cap doar pentru faptul ca erai deprimat ca te certasei cu fosta. iti garantez eu ca daca ramai cu "noua" fata dupa un timp o sa vezi ca nu e prea deosebita si o sa ti-o doresti pe fostawinking

| Scliparici a răspuns:

Nu cred ca ti la amandoua...adica nu ai cum sa ti la fata aia din moment ce ati fost doar o seara impreuna...doar iti place aspectul ei. Eu zic sa ii explici ce s-a intamplat si sa-i spui ca tu de fapt nu ai vrut sa iti bati joc de ea dar pur si simplu nu a fost sa fie

| neutrino a răspuns:

Ce a fost, a fost si gata. Acum ai grija de noua relatie.Bafta mai departe.

| MrGG a răspuns:

Pai eu zic sa iti ceri scuze de la... ii spui ca ai gresit si ca te-ai impacat cu fosta... sau mai bine o pui pe sa vorbeasca cu cea de a doua ca doar ai zis ca sunt prietene. rezolva elehee hee

| Rallucha11 a răspuns:

Las-o pe aia de o seara! si ramai cu eastraight face! sunt 9 luni totusi nu 9 ore! iti dau un sfat din propria experienta!tongue 9 luni e mult! 9 ore e putin nu o lasa! ramai cu ea!tongue pe cea de o seara asta ethinking!