| Kinezuu a întrebat:

Mai tot timpu sunt suparat si asta din cauza ca sunt singur si nu am si eu o iubita. Oricat de optimist as incerca sa fiu nu pot cand vad ca toti prostii au soarta si noroc sa aiba parte de fete dragute si frumoase.Eu unul nu sunt vreun pretentios o fata draguta cred ca as merita nu am pretentii la una frumoasa.Mereu am incercat sa imi fac o relatie serioasa de la 12 ani tot incerc si tot nu am reusit.Nu inteleg ca nu arat rau am 17 ani mai am doua luni si fac 18 si degeaba la varsta asta altii au avut cel putin 5 relatii serioase eu nici macar una nici macar nu stiu sa sarut.Cred ca pretentiile mele nu sunt mari o fata draguta cred ca as merita dk imi vezi zice sa ma uit la fete mai urate nu am cum ca fiecare are gustul lui. O alta problema este ca am masturbez dar nu zilnic si toate astea de cand mi-am inceput viata sexuala cu o tipa care presta ca prostituata pe la vreo 15 ani.Eu unul cred ca nu e normal sa te masturbezi normal este sa faci dragoste ci persoana iubita ca de aia este barabatul si femeia. Ultima oara am rezistat fara sa ma masturbez 2 luni jumate sin incerc sa nu o fac ca cum a zis mai sus normal este sa faci dragoste nu sa te masturbezi.Ma placut si o tipa care a fost cu mine in clasa in generala dar mie nu mi-a placut de ea finca eu imi doresc alceva 1 la mana nu mi-a placut de ea ca nu e draguta si doi ca are 1.80 eu avand 1.75. De prieteni ce sa zic i-am ajutat pe toti iar ei nici unu nu mai ajutat cu nimic.Acuma numai am nici un prieten tot ce vreau si imi doresc este o relatie seriosa cu o fata pe placul meu care sa o iubesc si sa ma iubeasca dar cand se va intampla sa vina si la mine dragostea eu nu stiu

Răspuns Câştigător
| DorelSudoru a răspuns:

Alone In The Dark nu te mai stresa atat tie frica sa nu mori singur?(daca nu ai o iubita ce? mori daca nu ai nu deci asteapta sa vina )

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Salut, eu la 12 ani am avut primul contact cu o fata ma pupaceam si ma alintam cu ea etc, apoi la 13 ani am cunoscut inca 2 fete in total in Romania am fost cu 3 si erau frumoase dar a fost relatie scurta nu a fost ceva de durata lunga apoi am venit in spania la parinti, si aici numai de urate am dat aveam si eu sperante sa gasesc o fata care sa imi placa si nimic nu am gasit deloc. Aveam dubii sa fac sau nu sex si pana la urma prima data cand am facut-o a fost la 19 ani (un amic m-a luat cu el si a zis mai omule daca vrei mergem la femei sa vezi si tu cum e si am acceptat dar nu a fost deloc placut nu am simtit nimic placere deloc), oricine imi zice ca o sa vina momentu in care sa am o iubita dar nu cred in chestiile astea am decis sa fiu singur pe viata o duc bine conducand camionul si cand ma pensionez merg la azil simplu decat sa stiu ca am o panarama langa mine mai bine singur cu amicii, Bafta in viata

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ai putea să renunţi pentru început la superficialitate.
"nu e draguta si doi ca are 1. 80 eu avand 1. 75" - Asta-i ce contează cel mai mult pentru tine?
Dacă da, trist!
Dacă vrei o relaţie cu adevărat serioasă, te uiţi la mult mai multe decât fizic.
Sau mă rog,... aşa consider eu. Poate dacă ne-ai explica mai bine ce înţelegi tu prin relaţie "serioasă", te-am putea ajuta.
Salut.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Poate dacă nu ai căuta şi nu ai încerca cu orice chip să-ţi faci o " iubită" vei întâlni persoana potrivită. Nu mai căuta. Lasă lucrurile să vină de la sine. Baftă!

| Miauti a răspuns:

Bah dar ai scris omule! Asta e viata!

@edy132 - pana acum spuneai ca te a inebunit o fata si acum zici ca sa nu puna suflet.

toate suferintele si fericirirele idica viata traita. deci mai cauta.

| andreea_9470 a răspuns:

Dam si sfaturi GEOCAP.in cazul asta sunt de acord cu GANDURI ALBE
big grin

| Pedala a răspuns:

Esti prea prost. Nu meriti! fa-ti cravata!

sau asculta-l pe vasiledumitrulaughing ahhahahahah

| edy132 a răspuns:

Asculta NU MERITA sa pui suflet pentru o fata stiu ce gen de fata vrei tu iar " o fata draguta" nu mai exista in ziua de astazi totate sunt la fel oricata incredere ai avea intr-o fata, oricat de sigur ai fi ca nu o sa te faca trist tot o sa te dezamageasca. Fete dinalea sunt doar in filme si alea joaca un rol. Este prea tarziu ca sa vrei asa ceva. Daca ai nevoie sa o faci cu una du-te pe centura si ai de unde alege. SA NU PUI SUFLET NICIODATA SUFLET PENTRU O FATA.

| Fifylici a răspuns:

Pai trebuie sa schimbi cateva aspecte in viata.Pt inceput schimba-ti nickname-ul de pe site, nu suna bine, nu esti nici singur si nici in intuneric.
Apoi, ai o gandire negativa, renunta la ea sa stii ca majoritatea lucrurilor se schimba pe plan psihologic ce gandesti aia ti se si intampla, daca tu iti gasesti mereu defecte si iti spui: nu o sa am aia si nici pe aia si o sa fiu nefericita si bla bla normal ca inima si sufletul tau o sa vada numai fete nedragute si sex. Te-ai gandit vreodata ca frumusetea si dragostea pot veni si din spatele unui chip urat care la prima vedere nu pare dragut? Ai incercat vreodata sa iti pui gandurile in ordine si sa iti dai seama ce iti doresti cu adevarat? Sa iti formezi niste principii dupa care sa actionezi? Fericirea si starea de confort nu sunt numai la nivelul unei fete dragute sa stii si apoi nu prea inteleg eu ce inseamna pentru tine o fata draguta...
Celalalt aspect:Frustrarea, nu mai fi asa. Te-ai mai gandit ca mai sunt milioane si milioane de oamenii ca si in cazul tau? Nu tu esti singuul caruia i se intampla asta pot fi si alte cazuri mai grave decat ce spui tu.
Sfatul meu:Nu te grabi, ai timp sa iti traiesti viata inca esti la inceput sa vezi cand o sa vina adevaratele problemele vietii, un deces in familie[nu doresc asta nimanui] sau sa ai un divort sau sa fi contient ca nu ai ce sa le dai sa manance copiilor a2-a zi.Fratilor trezirea! Nu va complicati viata daca nu va doare.La ce te complici, chiar asa ai nevoie de o iubita? De suferit o sa tot suferiti trebuie sa mai astepti. Uite daca simti nevoia sa te asculte cineva id-ul meu este life_criss si putem sta de vb mai pe larg daca si tu doresti asta.
Renunta la frustrare si gandirea negativa.
Binele se arata doar celor ce asteaptahappy

| doroteea a răspuns:

Nu trebuie sa gasesti din prima o relatie serioasa... incearca sa te distrezi putin si te obisnuiesti cu ideea de"a avea o prietena". Succes

Răspuns utilizator avertizat
| Geocap a răspuns:

Diseara ati voi implinii dorinta ta laughing nu acum serios treceo in alta rubrica sau pe alt site noi raspundem la intrebari in cazul tau nu vad intrebarea

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ti doua palme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi, de cand sh pana unde ce ai spus uh e o intrebare? sugi gravvvv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti greu o fata buna in ziua de azi asta e adevarul. Majoritatea is...

| Ana_4405 a răspuns:

Sunt de parere ca in primul si in primul rand ai nevoie de o prietena adevarata si apoi de o iubita...
Mai sunt fete pe lumea asta
Daca pana la 18 ani nu ai avut nici o relaite serioasa...nu este sfarsitul lumi.laughing
Gandeste-te ca nu esti singurul in situatia asta...

| DianaG a răspuns:

Te plangi, te plangi si iarasi te plangi de toti ceilati, ba de prieteni, ba de fete. te-ai gandit oare ca poate tu esti de vine? renunta sa te gandesti la asta, incerca sa te simti tu confortabil cu tine si dupa sa ai pretentii de la ceilalti. poate ar trebuie sa-ti schimbi aspectul.de la haine la par. toata lumea zice ca conteaza sufletul, dar pana la suflet trebuie sa treci de un ambalaj, care e important. spor