| anonim_4396 a întrebat:

Maine am prima mea intalnire cu o fata la 17 ani. ea are 18 (si sunt foarte rusinos) De asta nici nu am avut pana acum... pur si simplu imi este rusine, ce fac pe unde as putea iesii cu ea? Ce sa o intreb? Nici nu imi vine sa ma duc, doamne ce prost sunt... daca ar trebui sa fiu "eu insumi "la intalnire cred ca as sta mut. va rog ajutati-ma!

7 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Salut Prietene. Deci daca intr-adevar esti Timid Nici decum eu nu ti recomand sa o saruti, Nici macar la sfarsitul intalniri..Bine daca incearca ea Raspunde i cu toata pasiuunea ta.Bine nici decum sa numai poata respira ok?laughingDeci zici ca esti timid! Pai daca esti timid.Nu imi dau seama cum ai fost de accord sa te intalnesti? Deci nu esti chiar asa de timid?! Ori ai cunoscut o pe internet? Daca ai cunoscut o pe internet vorbeste i la fel cum ii vorbeai cand erai in fata monitorului ok? Pai pe unde sa iesi? Eu iti Recomand un parc! Un parc central Si frumos.Pai ce sa o intrebi? Ce vrei sa afli despre ea! Bine nici sa o intrebi de exemplu daca mai este virginalaughingPai de ce sa stai mut in fata unei fete ca doar nu cred ca esti chiar asa timid odata ce off! DEci tu ai 17 ea are 18 si spui ca esti timid?laughing)Ma faci sa rad!

| neutrino a răspuns:

Ce cauti cu ea, in aceste conditii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca ar trebui sa fii tu insuti.
In fine, intreab-o unde invata, ce clasa e, ce hobby-uri are, ce planuri de viitor are, ce materie o pasioneaza etc., povesteste-i ceva amuzant (fetelor le plac baietii amuzanti:x), fa-o sa rada (ma rog, nu te stramba sau mai stiu eu ce, doar incearca sa fii amuzant:)) ).
Fa-i complimente ( Stiai ca ai un zambet minunat/fermecator, Ai niste ochi superbi/frumosi, esti foarte draguta si simpatica,
Mai pe la mijlocul intalnirii, atinge-i usor mana cu mana ta. Daca nu se retrage, inseamna ca te place si ar vrea o relatie cu tine:).
La sfarsitul intalnirii, ia-o in brate si sarut-o pe obraz; sau, o poti saruta pe gura, dar nu toate fetele accepta un sarut de la prima intalnire;) Spune-i ca te-ai simtit minunat si ca ai vrea sa mai iesiti, daca si ea este de acord. in functie de raspunsul ei, vei vedea daca te place cu adevarat.:)
Alte sfaturi:
http://www.prieteni.ro/......0-185.html

http://www.gds.ro/......+intalnire
Bafta!:-*

| Ronnie35 a răspuns:

Buna! Iata regulile de aur:
-incearca sa nu ai emotii, sa te relaxezi si sa fii natural
-fa-i o parere buna legata de vestimentatia, stilul tau etc.
-zambeste-i mereu si fa-i complimente
-evita rasul isteric, pozitiile indecente, ragaielile etc
-uita-te in ochii ei atunci cand ii vorbesti, fa-o sa se simta speciala in prezenta ta
-la prima intalnire, te-ai putea interesa ce-i place(daca ii plac trandafirii albi ori rosii sau crinii ori crizantemele)winking crede-ma, va aprecia gestul tau
-fii deschis la conversatii
-nu o innebuni cu cate teme precum fotbalul, noile tale haine luate din Pull&Bear(zic si eu) sau altele... incearca sa nu te lauzi. Fetelor nu le plac baietii laudarosi.
Pune-i diverse intrebari, referitoare la:
-hobby-uri, muzica, scoala (asta daca o intereseaza)...vedeti voi

Unde ati putea iesi?
Pai depinde de felul ei de a fii. Daca este o fire activa, ai putea incerca locurile mai zgomotoase, iar daca este o fire linistita, romantica, puteti opta pentru un restaurant mai nepopular, ori intr-un parculet sau vedeti unde va simtiti voi mai bine.

Iti doresc succes si o intalnire perfecta! happy

| Lina0309 a răspuns:

Pai...din moment ce e prima voastra intalnire, ar trebui sa o intrebi pe ea mai in gluma mai in serios unde i-ar placea sa mearga happy Incearca sa vorbesti destul, fii atent la ce zice si ea, incearca sa fii amuzant, spontan si cel mai important fii tu insati.N-ai de ce sa fii rusinat, doar cucereste-o cu carisma ta.Din moment ce ai zis ca esti mai timid, mai la sfarsitul intalnirii cred ca ar trebui sa o iei de mana si daca ai timp sa o conduci acasa, apoi sa o saruti pe obraz.Nu trebuie sa te grabesti tu sa o saruti, mai bine asteapta sa o faca ea. Oricum, ai grija ce faci.Iti urez mult noroc si sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| Sonia10 a răspuns:

Buna. Pai, iesi cu ea la o pizza sau la un suc, plimbati-va prin parc, sunt multe locuri unde sa va duceti dar poti sa o intrebi si pe ea unde ar vrea sa mearga. In legatura, cu vorbitul: nu fii rusinos, nu te mananca. Incearca sa ai simtul umorului, dar nu sa-i spui glume proaste, sau altceva. Fa-i complimente, o fata adora asta. Succes!

| eugenscovici a răspuns:

Si eu am fost la fel incearca sa nu o iei mai mult ca pe o intalnire si sa incerci sa te distrezi cu fata respectiva odata ce a-ti inceput sa intrati in vb si sa aveti ce vb si ce face vei uita complet de timiditate sau rusine sper sa te ajute adica eu asa am facut poate nu functioneaza la toti la fel oricum bafta multa minewinking