| GulDan a întrebat:

Masturbarea afecteaza viata sportiva?

de exemplu la alergat, rezistenta scade daca ma masturbez odata la 1 luna?

30 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| Drolja a răspuns:

Doar dacă te masturbezi în timp ce alergi.

| SkyPilot a răspuns:

Pentru baieti, unii antrenori recomanda abtinerea de la sex cu 2-3 zile inainte de o competitie majora. Pentru fete, exact invers happy
Dar nu stiu daca exista o baza stiintifica pentru aceasta recomandare.
Odata pe luna este oricum neglijabil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyPilot):

Haios. cica Ronaldinho facea sex inainte de multe partide de fotbal asa ca ma mira ca ai citit asa ceva laughing.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin ziarele de sport de la noi. Era vorba de ai nostri.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Am dat de asta intamplator chiar astazi:
http://www.doctorulzilei.ro/......ompetitii/

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyPilot):

Cat despre ce mi-ai dat tu, am vazut ca fiecare are parerea lui laughing nu stii pe cine sa crezi. ex, in ziua de azi sunt multi doctori care spun ca e bine sa bei multa apa, altii spun ca nu e bine.nu stii ce sa mai crezi

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Intotdeauna a fost asa, am facut si eu candva sport de performanta.

| GulDan explică (pentru SkyPilot):

Dar nu inteleg ceva! e acelasi lucru ca si cand ai face sex? ca toti aduc vorba de sexlaughing

| SkyPilot a răspuns (pentru GulDan):

Din punctul de vedere al efortului nu e mare diferenta, exceptand cazul cand o faci de-a lungul unei ore schimband pozitiile. Ejacularea este cea care iti taxeaza organismul.

| Exilee a răspuns:

Afecteaza ochii, viata sociala, lipsa unei vieti sexuale in conditii cat mai placute ( orgasmul tau va fi de aproape 2 minute) si de ce nu..chiar impotenta provoaca masturbarea.

| doctorandus a răspuns (pentru Exilee):

Valeu! De unde ai scos asemenea bazaconii? Ai fumat covoare?

| Exilee a răspuns (pentru doctorandus):

Gluma asta e asa de proasta... incat are nevoie de o scara pentru a o ridica din gropile in care cade.

| doctorandus a răspuns (pentru Exilee):

Serios: ca se ne convingi ca n-ai fumat covoare, mentioneaza in ce tratat medical din ultimii 25 de ani ai citit asa ceva (cu capitol si numarul paginii). Daca nu poti face asta, mentioneaza trei articole din ultimii 25 de ani indexate de MedLine care zic ca tine. Sau la tine "masturbarea afecteaza ochii" a devenit cunoastere rationala (in loc de delir)?

| Exilee a răspuns (pentru doctorandus):

Tratatele mele de pe care se lucreaza au activitate mare in Oxford.
Si da am cunostinte carora li s-a intampalt asta si gandeste-te ca descendetii unor astfel de persoaoen risca sa aiba tendinte de anorexie.

| doctorandus a răspuns (pentru Exilee):

Diagnostic: pseudologia fantastica.

| Exilee a răspuns (pentru doctorandus):

Deci de asta suferi. EU credeam ca este vorba de un antigen care ti-a afectat un cromozom... care te facea sa gandesti limpede. Nu-i nimic. VOm face terapia impreuna si vei fi ca nou.

| doctorandus a răspuns (pentru Exilee):

Ideea era: ca sa dovedesti ca nu suferi de pseudologia fantastica, citeaza ce ti-am cerut mai sus.

| Exilee a răspuns (pentru doctorandus):

Daca crezi ca doctorul e cel ce are nevoie de emdicatie, atunci e un caz incurabil.

| doctorandus a răspuns (pentru Exilee):

Daca matale esti doctor, eu sunt Suveranul Pontif, asa ca pe viitor sa mi te adresezi cu Sfintia Voastra.

Si daca n-ai auzit de medic care sa aiba nevoie de medicatie, arunca un ochi aici: http://stirileprotv.ro/......cutit.html

si aici: http://www.opiniatimisoarei.ro/......30/03/2011

Iti spun eu: acest medic ucigas de tata e mai putin periculos decat medicii care pretind ca trateaza cancerul prin dieta. Deci diploma de medic nu ofera imunitate fata de prostie si nebunie.

| doctorandus a răspuns (pentru Exilee):

Asta e rationament de mare medic: "descendentii a 97% din barbati si 80% din femei risca sa aiba tendinte de anorexie"? Sursa datelor statistice: Manualul Merck, http://www.merckmanuals.com/......-sexuality

Daca ai studiat vreodata vreo stiinta in vreo facultate ai fi aflat ca anecdotele nu au nici cea mai mica valoare in contextul justificarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu scade la atat de putin. si eu fac sala si cursuri de aparare si antrenorul mi-a recomandat sa nu o fac mai mult de o data de 2 ori pe luna.

| GulDan explică:

Lasand gluma depoarte eu alerg 3-5 km la concursuri atletism! si chiar vreau sa stiu daca ma afecteaza daca imi scade ritmu, rezistenta, etc...

Nu e cineva sa-mi spuna din experienta daca a simtit vreo schimbare?

| TheWalker11 a răspuns:

Nu,nu afecteaza. LOL.

| Mirke a răspuns:

Depinde de luna! daca e plina. Sau daca e lunga. In general nu e recomandat sa te masturbezi in timp ce alergi pentru a prevenii accidentarile. Dar daca nu te piti abtine fa-o

| BeckhamRZM a răspuns:

Nu știu ce treabă are masturbarea cu rezistența, chiar am să mă interesez. Ideea este că dacă simți, fă-o frate.

| Dendoris a răspuns:

Baaaai, serios? laughing

Mi-a venit in minte o imagine cu el facand asta.

| EdiShadow a răspuns:

Esti nebun, e chiar indicat, dar in in timpul zilelor in care ai competitie. Masturbarea are beneficiile, elimina stresul si multe altele... insa nu trebuie in exces. De 2 ori pe saptamana e foarte ok, gandeste-te doar cei care sunt un cuplu si o fac in fiecare zi? 7/7