| anonim_4396 a întrebat:

Masturbarea influenteaza in vreun mod dezvoltarea penisului?

Răspuns Câştigător
| CristyBv a răspuns:

CU ajutorului procentului de 100% iti spun ca da! Exista multe efecte negative si foarte putine, pozitive! Cele pozitive sunt ca iti vei cunoaste partea sexuala si probabil penisul va fi dezvoltat mai mult ca si marime, grosime, etc ( aici pot aparea diferite comentarii impotriva, dar aceasta a fost testata, masturbarea poate afecta pozitiv SAU negativ proprietatiile penisului. Cele negative sunt mult mai rele pentru psihicul tau in viitor. Si ca sa-ti explic pe limba ta, masturbandu-te penisul tau va ejacula ( sau nu, depinde de varsta ta ), si cu cat te masturbezi mai mult penisu va incepe sa se excite din aproape orice atingere, si in masturbare zilnica va ajunge ca sa te exciti doar daca se uita o fata la tine! Listen to me! Si cand vei ajunge sa faci dragoste/sex nici nu apuca fata sa te atinga ca o sa imprastii cu sperma pe acolo si o sa fi egal cu zero. Ce am scris mai sus este in cazul extrem, adica mastrubare de cateva ori pe zi/saptamana. Belive what I just said, because is the true! Nu zic ca mastrubarea nu este normala dar sa nu devina ceva ce nu poti controla! Succes!

| anonim_4396 explică (pentru CristyBv):

In sfarsit un barbat cu capul pe umeri. citesc sfaturi tampite si aiurea, mai ales raspunsurile muierilor gen: nu ai nimic, e normal, e sanatos etc. masturbarea are mai mult efecte negative decat pozitive. cum ar fi modul de a tine obiectul muncii in mana poti sa curbezi penisul lejer in timp, adio placere sexuala, viata intima e praf. aviz muierilor necunoscatoare mai bine mergeti la tpoic-ul gastronomie.

8 răspunsuri:
| GuessWho a răspuns:

Bineinteles ca nu. Nu exagera insa, nu pentru ca te-ar afecta la dezvoltarea penisului dar iti creste apetitul sexual. Te vei obisnui cu tine si atunci cand vei face sex s-ar putea sa nu fii satisfacut. O data sau de doua ori pe saptamana este limita.

| h3r a răspuns:

Da, într-un mod pozitiv! Deci rupe-o pentru că n-ai nimic de pierdut. O vei avea mare.

Da, știu, asta ai vrut să auzi.

| Oana92 a răspuns:

Nu

| grab a răspuns:

Nu pot decat sa iti raspund cu o poanta de la rario Erevan:

-Domnule doctor, daca fac laba imi creste pu Ia?
-Da iti creste, dar dupa aia se lasa la loc!

Bafta!

| MariusDk23 a răspuns:

Nu, dezvoltarea creierului, se vede ca ar trebui sa o lasi mai moale.

| anonim_4396 explică (pentru MariusDk23):

Ce comentezi aiurea? Am spus macar ca am vreo problema cu asta, sau macar ca o fac? Comentezi aiurea.:-J

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Are dreptate.