| Anonim987654 a întrebat:

Masturbarea la baieti poate dauna viitorului copil? Daca da, ce se poate intampla? Adica se poate naste cu malformatii, etc? PS am 15 ani.

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu.
Malformatiile provin din cai genetice sau din cauze ca mama nu are grija de ea in timpul sarcini-fumeaza,consuma alcool, se drogheaza, face efort neindicat etc., dar venind vorba de tata, nu are treaba cu masturbarea.

| cflori a răspuns:

Nu-ti afecteaza cu nimic nici organismul, nici potenta nici nimic.
Incearca totusi sa nu o faci prea des.
E sanatos, si nu-i nimic gresit in ati provoca placere singur. Daca o faci de mai multe ori pe zi, ia-o mai usor.

| 0neMarionette a răspuns:

Hmm. nu cred ca poate dauna. Dar daca te masturbezi in excesss, s'ar putea ca atunci cand o sa ai nevoie de ea, sa nu te mai ajute. laughing Ma intelegi ce vreau sa spun.winking

| 0neMarionette a răspuns:

Hmm...nu cred ca poate dauna. Dar daca te masturbezi in excesss, s'ar putea ca atunci cand o sa ai nevoie de ea, sa nu te mai ajute. Ma intelegi ce vreau sa spun.winking

| GoldCobra a răspuns (pentru 0neMarionette):

La ce interval te referi prin exces?