| anonim_4396 a întrebat:

Mda, cum sa incep, am avut o relatie de o luna jumate, chiar cea mai lunga si sa zicem cea mai serioasa de pana acum. Am 17 ani.
Ma gandesc intr-una la ea cu toate ca stiu ca nu o sa pot sa mai fiu cu ea, mi-a spus ca ma vede ca pe un prieten, am fost cu ea in generala 3 ani, am fost prieteni doar ca eu nu prea o vedeam ca pe un prieten dar ea da, mi-a zis ca sunt momente in care ma vede ca pe un prieten si momente in care ma vede ca pe un iubit, i-am pus capat, nu avea nici un rost sa o mai lungim, sa ma faca sa sufar si mai mult, dar cu toate astea nu pot sa nu ma gandesc la ea, am momente si momente, cateodata imi vine sa vomit, nu prea am chef sa fac nimic, ati putea sa imi spuneti niste chestii? Nu stiu sa ma faca sa ma simt mai ok, sa nu ma mai gandesc la ea. Ceva sa ma motiveze, oi avea ceva de ma simt asa nasol?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Maia55 a răspuns:

Nu consider ca într-o luna jumate o relație era serioasa. O sa îți treacă cu timpul, ieși cu prietenii. Fa diferite activități și încearcă sa fii mereu ocupat cu câte ceva ca să nu te mai gândești atât la ea. Vei cunoaște fete noi și sa știi ca la vârsta asta e doar începutul. O sa mai ai alte iubite și asta înseamnă și despărțiri dar trebuie sa treci peste ele cu bine. Din moment ce nu mai sunteți împreună înseamnă că nu era persoana potrivita pentru tine, deci pe viitor o sa întâlnești o persoana mult mai ok și mai potrivită. Fii fericit ca ai doar 17 ani și bucură-te de vârstă asta ca după 20 în colo o sa înceapă adevăratele griji.

| Paul754880338 a răspuns (pentru Maia55):

Total de acord!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lagatura de 1 luna jumate, serioasa?
La doar 1 luna jumate, nici nu ai cum sa cunosti pe cineva, dapai sa o poti numii "relatie serioasa".
Este evident ca nu te vrea de iubit, pentru ca nu simte nimic pentru tine si nu trebuie sa o condamni, pentru ca nu putem comanda inimii, sa iubeasca pe cine nu ne place.
Trebuie sa te maturizezi si sa accepti ca: dragoste cu sila nu se poate!
Din pacate, nici motivatul asta nu-l putem face noi pentru tine. Aici trebuie singur sa intelegi si sa accepti realitatea ca sa poti sa te motivezi sa iesi din starea asta. In viata, se mai intampla sa placi si pe cine nu trebuie, dar treci peste asa ceva, ca doar esti inteligent si poti intelege ca, fiecare avem preferinte diferite.
Iesi afara, intalneste-te cu prietenii, fa sport, invata, ocupa-ti timpul si creierul, ca sa nu te mai gandesti la ea.

| Andreeush a răspuns:

Cum poți considera o relație de o lună jumate serioasă?
Trebuie să treci peste ce a fost.

| Sofer a răspuns:

Faci altceva cu timpul tau muzica un film x o plimbare orice sa nu te mai gandesti la ea.

| alina2k18 a răspuns:

Mai bine invata pentru BAC puisorwinking

| g3orge111 a răspuns (pentru alina2k18):

Sunt in Anglia printesa mica n-am ce bac sa dau euwinking ai fi putut zice ceva care m-ar fi ajutat nu sa iei situatia la misto cu toate ca in capul tau " ai 17 ani baiete ce dragoste sa visezi tu ". Fa-ti mistoruile la alte postari.