| Geezgirl a întrebat:

/mega-roman tâmpit pe aici. dau fundă dacă îmi ești de folos sau ești simpatic/

De când am intrat la facultate, am dat de un coleg care mă detestă. Nu mă înțelegeți greșit, și eu simt la fel. Am încercat să-l ignor, dar cel mai bun prieten al meu e și cel mai bun prieten al lui. Ajungem destul de des să ne petrecem timpul împreună.
Să vă explic cum se comportă: când vorbesc, mă ia în râs, mă batjocorește sau se strâmbă. Când mă vede oftează sau face glume răutăcioase la adresa mea. Când întreb ceva, mă face proastă. Câteodată mă ignoră, ca mai apoi să își pregătească replicile usturătoare.
Și culmea e că are acest comportament numai cu mine.
L-am înfruntat și l-am întrebat de ce este atât de antipatic și mi-a spus: "da ce, e vina mea că tu te comporți ca o sfântă?" și apoi a urmat o lungă ceartă.
Nu prea vorbesc cu el, dar asta nu îl oprește. Îi place să îmi facă viața un calvar.
M-am dus la prietenul nostru comun și l-am întrebat care-i treaba și s-a scăpat când mi-a zis că ei doi și cu încă alți prieteni au discutat despre fete și s-a ajuns și la mine (discuția fiind din punct de vedere sexual). Și altul a zis că ar face-o cu mine, doar că el, ca de obicei, a trebuit să îl contrazică, zicând o chestie de genul: "pun pariu că nu știe să satisfacă pe nimeni".
Și apoi a urmat altă ceartă, ieri, în care i-am spus să înceteze și să se prefacă (,) că nu exist și mi-a spus:"tu nu ai fost f****ă ca lumea, ca să te pună cineva cu botul pe labe." și-a făcut o remarcă perversă la adresa gurii mele și a faptului că "trebuie folosită în alte moduri".

E mai pervers de fel, doar că nu îmi place că se ia mereu de mine.
Cum aș putea să-l fac să înțeleagă? Și de ce, judecând ce am scris eu aici, se comportă așa? Ce motiv ar avea? Sunt eu prea enervantă? Vi s-a întâmplat așa ceva cu o persoană?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place. dar la iq lui de maimuta nu stie sa faca mai mult de glume proaste si batjocura. cupleaza-l cu o banana, poate scapi de el

46 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Geezgirl):

Daca nu iti pasa nu puneai intrebarea aici, te contrazici singura, in fine, nu trebuue sa ma convingi tot la idee mea raman

| SkyPilot a răspuns (pentru Oana92):

Sunt perfect de accord cu tine. Ex nihilo nihil fit. Baietelul categoric vrea ceva iar acel ceva poate fi un singur lucru.

| Geezgirl explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Îmi pasă de bunăstarea mea ca persoană, care e ușor perturbată de atitudinea lui. Nu sunt atrasă de el.

| SkyPilot a răspuns (pentru Geezgirl):

Eu sunt aproape sigur ca te place (probabil in sensul ca vrea sex). Si as zice ca e disperat sa te aiba. Povestea cu "comportarea de sfanta" indica acelasi lucru. Nimeni nu face circul asta (si implicit se face de rahat) degeaba. Pana la urma si celor din anturajul vostru li se va acri de tampenia asta si probabil ca il vor pune la punct.

| Teardrop a răspuns:

Tocmai ne-ai numit tâmpiţi?

| Geezgirl explică (pentru Teardrop):

Roman nu român

| Teardrop a răspuns (pentru Geezgirl):

Ah. Scuză-mă.

| h3r a răspuns:

Fii mai dură cu el și nu-i mai răspunde la provocări. Poate se trezește într-o zi că te place. Cred că primește prea multă atenție.

| Ramo137 a răspuns:

Offff doamne. nu merge cu ignoranta.
pune pe cineva sa-l bata, de cate ori nu am facut eu asta la liceu, mare scofala, daca imi facea mie asa nu mai trecea pe langa mine niciodata.
daca ma iei cu din alea ca : a vai dai bataia nu e buna. ba e buna da-o naibii de conversatie! bataia e rupta din rai,. dai rupe-l gura sa nu mai zica nimic prostul naibii. rolling on the floor scuze ma enervez cand vad persoane care accepta sa l-i se adresese altii asa

| Zenithf a răspuns (pentru Geezgirl):

Ar fi mai bine sa ai, nu pentru ca sa-i astupi aluia gura, dar ca sa fii pregatita pentru viitor. Pana sa ai iubit, cauta sa strangi relatiile de prietenie cu baietii mai cu glagorie la cap din gasca voastra.
Ca doara nu o fi sa te calugaresti. :\

| Zenithf a răspuns (pentru Geezgirl):

Atunci este un tip lipsit de moralitate care este deranjat de curatenia ta morala. Un popor razboinic ce a trecut prin sabie o gramada de cetati si se trezeste in fata unor ziduri de netrecut, isi face tabara acolo afara si arunca cu injurii celor din inauntrul zidurilor. Nici eu nu cred ca s-ar deda la mizerii mai mari, dar nu poti fi pe deplin asigurata de asta. Frustrarea lui e mare.
Intr-un fel ma distreaza sa ma gandesc cum f*** asta acum fara chef pe altcineva, ca ii gandul cum poate un zid sa fie atat de greu de trecut. rolling on the floor
Dar mai mult ma gandesc la tine. Sa fii iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista si astfel de indivizi care au orgasm maturand pe jos cu persoane ca tine care au o fata asa inocenta ^_^

Sadic, stiu. Nu trebuie sa faci caz din asta. Pur si simplu n-ar fi el singurul. E doar primul pe care l-ai intalnit. Serios, tu pari asa o fata cuminte, inocenta, cred ca din cauza asta arunca cu noroi in tine. Fiindca e cumva amuzant pentru el, de-aia te si improsca cu perversiuni. Consider-o si tu o joaca. Un lucru ti l-as garanta. Nu te detesta. Dar e drept ca nici nu stie ca te poate rani asa cum se comporta. Aici depinde cum i-ai arata tu acest fapt.

M-am uitat putin peste comentariile de dinainte. Pfff, cred ca majoritatea acestora nu stiu ce pe ce lume se afla daca considera ca un tip care se comporta mai urat cu o fata ar fi bun de decapitat sau ceva de genul la ce reactii am citit.

| Prezidentul a răspuns (pentru Geezgirl):

Probabil era sarcastic sau incearca sa te tachineze. Iti recomand sa il ignori, pentru ca el este un fel de "Dr House", ori foarte destept ori prost si badaran. (cred in varianta a doua laughing )
In ambele cazuri, el incearca sa se aproprie de tine.

Precum a zis si InquireWithin:
Este felul lui ultranecioplit de a-ti transmite ca te place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Prezidentul):

Dr House era destept SI badaran. Eu cred in prima varianta.

| Sn4k3 a răspuns:

Am si eu un coleg de asta. Pana nu l-am batut nu s-a lasat laughing, dar na n-ai ce face, trebuie sa rezisti laughing. Nu s-a inventat leac pentru asa ceva laughing. Bafta!

| NoName0x0 a răspuns (pentru Geezgirl):

Si tu o sa ii spui sa astepte sa vada singur, cu proprii ochi ca nu esti in stare de nimic, daca e baiat destept nu va apleca urechea la barfe! Ar putea sa te sprijine un npu iubit!