| ynacuf a întrebat:

Menstruatia trebuia sa imi vina in data de 8 mai, astazi e 11:-s, de curand am intrerupt tratamentul cu anticonceptionale si la un contact sexual dupa terminarea acestuia cu degetul mi-am atins clitorisul dupa ce la inceputut actului m-am jucat cu manuta pe penisul prietenului meu si am atins lichidul(lubrifiantul acela care nu prea contine spermatozoizi), am dureri menstruale de vreo 2 zile insa aceasta intarzie sa vinasad...ar putea fi vorba de o sarcina?crying(cryinghelp! multumesc.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lichidul ala are multi spermatozoizi, nu stiu cine ti-a spus ca n-ar prea contine. Contine sute de mii. Totusi, cred ca e prea mica atingerea pentru a fi sarcina. Mai degraba o dereglare din cauza intreruperii pastilelor. Totusi, cred ca daca intarzierea ajunge la 6 zile, intr-a saptea sa-ti faci un test de sarcina din prima urina de dimineata si apoi sa mergi la ginecolog (in aceeasi zi). Ar fi bine sa mergi la medicul acre te-a supravegheat pe parcursul administrarii contraceptivelor si alaturi de care ai decis sa intrerupi pastilele.

| catthshshshs a răspuns:

Eu zic sa mai astepti, par a semne de apropiere a menstruatiei.

| cryss_1476 a răspuns:

Daca nu ti-ai introdus degetul in vagin, nu e nicio problema. ca sa ramai insarcinata trebuia ca sperma sa ajunga in vagin, iar daca u nu ti-ai introdus degetul inauntru nu are ce sa se intample.

| cristy_4404 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te consulte un medic dar dar despre ce zici tu nu cred ca asta ar fi problema si in nici un caz sarcina.