| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Menstruatie neregulata, uneori absenta, daca am luat pastila de a doua zi in urma unui accident ((prezervativul a ramas in totalitate in vagin, iar noi observasem abia la ejaculare cand prietenul meu a ejaculat afara, sper sa nu fi ramas inauntru ceva)) cum o sa imi dau seama cand imi vine menstruatia?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Astepti pur si simplu pana cand iti vine menstruatia fiindca nu poti ghici sau calcula.La unele femei se deregleaza destul de mult de la pastila de a doua zi, la altele mai putin.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru dullcat):

Dar daca nu vine si de fapt este risc de sarcina?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Raspunsul sters, stres eliberat!

| Uejfuwkxie a răspuns:

Buna, aștepți sa îți vina, dacă tot nu îți vine îți recomand să faci un test de sarcina cât mai repede pentru a a afla dacă ești sau nu însărcinată ( zic mai repede pentru ca din câte vad nu dorești o sarcina, deci poți face avort)

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Uejfuwkxie):

Chiar daca am luat pastila de a doua zi?