| VrRos57 a întrebat:

Mi-a dat ador o fată pe Facebook, recent adăugată mai mare cu 2-3 ani ca mine.
Asta înseamnă că mă place și să fac un prim pas?

18 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, inseamna doar ca i s-a parut misto poza. Nu poti sa crezi ca orice fata care da "ador" te place.

| VrRos57 explică (pentru Aasdfghj):

Pai nu îmi dau fete ador, doar like.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai ea stie, intreaba o

| Violleta2022 a răspuns:

Sincera sa fiu, FB si Instagramul au doar "like" adica "imi place" neavand ador, care-i superlativul de la "imi place cel mai mult, ador".
Folosind "like" este ca un simplu OK, ceav obisnuit, de duzina.
In ce priveste fata care ti-a dat like, daca-ti place, poti sa intri in vorba cu ea, dar nu uita: muta conversatia afara din internet, intalniti-va pe real, vorbiti, plimbati-va samd.

| VrRos57 explică (pentru Violleta2022):

Fb are mai multe reacții, iar la Instagram putem spune că inima e apreciere, dar la Facebook ador este mai mult decât like.

| Violleta2022 a răspuns (pentru VrRos57):

Tine-o tot asa si cand ajungi pe la 30 de ani, sa te interbi de ce esti tot singur si virgin!
Lasa naibii FB si Instagramul, ca acolo este numai minciuna, flirt si porcarii. Vad ca nu inveti nimic, din sfaturile de aici.

| VrRos57 explică (pentru Violleta2022):

Dar ce crezi că în realitate e ceva foarte diferit? Degeaba ies, că tot asemănător este. Oricum toate conversațiile încep pe rețelele de socializare. Nu te poți duce pe strada să te bagi în seamă ca un disperat dacă vezi o tipă. Nu mai e ca ma demult. acum toate conversațiile încep online.

| Violleta2022 a răspuns (pentru VrRos57):

Mai baiete, daca sute de ani oamenii se duceam pe strada ca sa agate femei, nu vii tu acum sa-mi spui ca nu se poate!
Pana si maica-ta l-a agatat pe taica-tu afara din casa, ca nu erau site-urile de socializare pe atunci.
Nu te mai incapana sa stai online, ca aolo este numai minciuna si flirt de plictioseala, daca vrei viata reala si o fata reala, iesi din casa, cauta fete in viata reala si vorbeste-le, ca acolo este cheia succesului!

| VrRos57 explică (pentru Violleta2022):

Ai și tu dreptatea ta, dar e greu în viata reală, mai toți încep ușor ușor cu câte o conversatie pe messenger și după două săptămâni sau o lună își dau prima intalnire.

| Violleta2022 a răspuns (pentru VrRos57):

Mai lasa naibii online-ul ca nu iese nimic!

| Crackman a răspuns:

Da-i si tu o inima dupa care pui o poveste sau alta poza, daca iti da iar trece la mesaje cu ea sau poti direct sa vorbesti cu ea

| 1997onur a răspuns:

Wtf._. Bro

| FredericChopin a răspuns:

Ce wtf*? De unde ai scos o si pe asta? Eu dau/primesc adoruri aproape zilnic asta nu inseamna ca plac/ma place cineva (ce si cu copiii din ziua de azi )

| VrRos57 explică (pentru FredericChopin):

Bre,ador e ador, like e like din punctul meu de vedere.

| FredericChopin a răspuns (pentru VrRos57):

Bro stiu si eu ce e ala ador (inimioara ) eu chiar dau ador (si in acelasi timp si primesc la Facebook la poza de profil ) deci... apropo de unde ai scos-o pe asta ca daca cineva da ador la poza ta te si place?

| VrRos57 explică (pentru FredericChopin):

Pai nu se intampla des să îți dea o fată ador, de cele mai multe ori fetele dau like, ador doar în cazul în care ii place poza su arăți și tu wow.

| sarpelethau a răspuns (pentru FredericChopin):

Lasa ca am vazut eu ce ai scris mai sus si cum ai facut limba asta de rusine. ( ma refer la aia cu "cum sa ii zici unei fete politicos nu stiu ce")

| PieptulPuiului a răspuns:

Cere-o de sotie, bro.