| pisicutza15 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia 6 zile, am facut un test barza dupa 12 zile de la contact si a iesit negativ. E posibil sa fiu insarcinata?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul l-ai facut prea repede si are o siguranta de pana in 50%. Primul test concludent il poti face in a opta zi de intarziere sau in a douazeci si doua zi de la contact, din prima urina de dimineata, fiind necesar sa-l repeti dupa inca 3 zile.
Nu e obligatoriu sa fie sarcina, dar o intarziere de 6 zile ridica deja probleme. Fa testele de sarcina asa cum trebuie, adica din prima urina de dimineata in ziua 8 si ziua 11 de intarziere si dupa aceea, indiferent de rezultat, du-te la ginecolog.

| bubulikutza a răspuns:

Tot ce iti pot spune este ca ai facut testul cam prea repede.Lasa sa mai treaca ceva timp, fa altul si orice ar iesi, negativ sau pozitiv, du-te la ginecolog si pune-i aceasta intreabre.Este posibil sa fii dar nimeni nu poate stii.Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti insarcinata?