| sill1 a întrebat:

Mi-a trecut miercuri menstruatia:-s
ieri asa, au inceput sa mi apara iar simptomele ei: dureri de sani, ma doare mijlocul, capul, jos in parti...
am auzit ca daca esti insarcinata, iti poate veni ciclul, cazuri rare.
eu m-am protejat, dar mi-este frica ca poate s a intamplat vreun accident si nu mi am dat seama. ce am oare?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca e sarcina (n-are oricum nici o legatura cu sangerarile din sarcina care imita menstruatia). Totusi, fa-ti un test de sarcina din urina de dimineata pentru siguranta.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un test de sarcină, un control medical ginecologic, un ecograf 4D.
Pa, pa.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Intradevar ciclul iti poate veni peste sarcina dar daca zici ca te-ai protejat nu vad de ce ti-ai face griji...
daca vrei sa scapi de griji fa-ti un test de sarcinawinking

multa bafta!

| ina88 a răspuns:

Noi nu avem de unde sa stim daca esti sau nu insarcinata. Fa un test sau un ecgraf si vei afla...si apoi vei sta linistita...

| Monik_6267 a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata daca v-ati protejat. Rar se intampla sa iti vina menstruatia daca esti insarcinata. Pentru siguranta ta fa un test de sarcina.