| anamariaiuliana a întrebat:

Mi-a venit ciclul pe 6 06 iar pe 12 06 ( in ultima zi de menstruatie) a ejaculat in vagin exista vreo probabilitate de sarcina? Avand in vedere ca am avut dureri abdominale si greturi oboseala si schimbari ale stari ( am fost foarte nervoasa) Exista vreo sansa sa fiu insarcinata sau doar pentru ca am grija asta sa imi fi indus si simptomele?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a ramane insarcinata in aceasta perioada a ciclului menstrual este extrem de mica de circa 3-5%, insa nu cu totul imposibila.Simptomele descrise nu pot proveni nici de la o sarcina ipotetica deoarece ar fi mult prea devreme si asa cum ti-ai dat si tu de fapt seama acele "manifestari de sarcina" probabil resimtite doar in subconstientul tau, sunt induse de teama si paranoia ce te-a cuprins. NU se poate ramane insarcinata la sfarsitul perioadei de menstruatie decat in cazuri extrem de rare, cu totul accidental, in urma unui proces de procreere imposibil de explicat in mod logic.Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| thezbx a răspuns:

Se poate si una si alta. fa un test de sarcina

| IoanaSorina a răspuns:

Mda. Cica dupa cica dupa ce iti trece, 10 zile nu trebuie sa ejaculeze in vagin ca poti sa ramai. Deci cam cred ca da big grin