| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am dat drumul in prietena mea de 4 ori in doua zile, ce sanse sunt de a ramane insarcinata? Era in ultima zi de fertilitate.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si celalalt cand si-a mai dat drumul? Ca asa apare intr-o alta intrebare de-a ta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Probabil sunt sanse, mergi cu ea la un medic ginecolog.

| ioan90 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mi-am dat drumul acum 3 zile, degeaba merg la ginecolog, si o doar burta de doua zile.

| lindsay a răspuns:

Wow. Ok. Sansele sunt aproape maximehappy. Da, era la sfarsitul perioadei fertil (considerand ca ai facut corect calculul). si daca ar fi fost complet in afara perioadei fertile, sansele tot erau mari. Vezi tu, desi perioada fertila este calculata calendaristic, ovulul (oul expulzat de ovar care urmeaza a fi fecundat de spermatozoid => bebe), nu este neaparat eliberat in acea periaoda fertila asa cum se spune. Depinde de multi factori, in primul rand de nivelul hormonal al domnisoarei/doamnei respective... de aceea.ups. poti ramane insarcinata in afara perioadei fertile.
Ti-as sugera sa o duci frumos la un cabinet de recoltari si sa i se faca dimineata, pe nemancate, la circa 1 sapt de la contact, un test de sange ce se numeste betahcg (gonadotropina corionica umana), test ce detecteaza sarcina cu mult inaintea testelor de sarcina normale (pe baza examenului urinii de dimineata).
Bafta!

| corbulalbrosu a răspuns:

Ma intreb ce intelegi tu prin ultima zi de fertilitate? Cum este posibil sa ejaculezi de 4 ori in 2 zile dar acestea sa fie totusi toate in ultima zi? Sansele de sarcina sunt MAXIME in ultima zi de fertilitate iar in cazul in care a ajuns sperma din 4 ejaculari in vagin probabilitatea de a se forma o sarcina se poate aprecia ca fiind foarte apropiata de 100%. Felicitari!

| Coquina5 a răspuns:

Eu zic sa va duceti la somn amandoi, practic sa hibernati, ca dupa 9 luni nu veti mai dormi.

| ioan90 a răspuns:

Mi-am dat druml acum 3 zile, degeaba merg acuma la ginecolog.