| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut un iubit şi sora mea imi spune ca e urât, nu ştiu daca sora mea e geloasă sau are dreptate.
Cum pot sa-mi dau seama daca iubitul meu este chiar urat?
Trebuie să mă uit la trăsături?
Dacă este creol la față şi are nasul mare, inseamnă că e urat?

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Gusturile oamenilor sunt diferite,foarte diferite.
Nu numai cand e vorba de frumusetea cuiva, ci si cand e vorba de imbracaminte, parfumuri, mancare, culori preferate.Nu-i asa?

Tu si sora ta nu aveti aceleasi gusturi, chiar daca sunteti surori.
Tie iti place ce-ti place numai tie si ei ii place numai ce-i place ei!
De aici si diferenta de opinii.In timp ce tie iti place iubitul tau,pentru ca tu l-ai ales dupa gustul tau, ei poate ca nu-i place si isi spune parerea.
Va trebui sa-i explici ca e gustul tau si tie iti place, nu e nevoie sa-i placa si ei.

Poate ca e un baiat simplu si bun care iti va aduce zeci de bucurii, niciodata nu se stie!
Priveste-ti iubitul, studiaza-l si regaseste ceea ce ti-a placut la el in prima clipa.Pentru ca in prima clipa tu l-ai vazut frumos, asta sa-ti aduci aminte!
Parerea ta conteaza, pentru ca tu esti impreuna cu el!happy

| darrio2007 a răspuns:

Tu te uiti la el daca e frumos sau urat. Noi nu putem sti. Probabil nasul mare iti indica o „mare" frumusete.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Creol cu nasul mare inseamna ca e tigan

| Violleta2022 a răspuns:

Si cui ii pasa, daca tu-l iubesti?
Chiar ca nu ar trebui sa-ti pese de ce zice sora-ta, ca nu i l-ai cumparat ei de barbat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1.Dacă ție îți place de el, nu poți să îți dai seama. Sentimentele schimbă ceea ce percepi.
2. Degeaba te uiți la ele, trăsăturile nu stau în aer, sunt pe el, tu când te uiți la el, nu vezi trăsături, ci un om întreg.
3. Nu înseamnă nimic în general. Contează ce înseamnă pentru tine, nu pentru sora ta, sau așa, în general.

| Mosotti a răspuns:

Pai conteaza ce zice sora? Conteaza cum il vezi tu si atat, nu trebuie sa-ti dai seama de nimic.
Poate il vede urat ca nu e genul ei si nu o atrage, e si normal, nu e problema.

Daca tu-l vezi frumos, e frumos si atat, parerea altora nu conteaza, ca nu ei sunt in relatie cu el ci tu. Din moment ce l-ai acceptat ca iubit, ti-a placut, nu-l vezi urat.

| J0B0MAT a răspuns:

Dacă tu nu ai dezvoltate nişte chestii atât de basic precum percepţiile, emoţiile încât nu poţi aprecia dacă ceva e urât-frumos, mare-mic, slab-gras, e grav atunci.Trebuie să vezi un psihiatru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate e strict parerea ei, nu inseamna ca e neaparat geloasa. Asa i se pare ei.
Important e cum il vezi tu, stii vorba: Frumusetea e in ochii privitorului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ești de doamne ferește! De unde sa știm noi asa ceva dacă nici tu nu știlaughing Poate fi si alb și sa fie urat, nu contează culoarea, sunt și oameni negri frumoși, las-o pe aia în păcatele ei, nu trăiește ea cu el, nu trebuie sa te intereseze părerea nimănui, contează ție sa îți placa de el

| IamJoKeR a răspuns:

Trimite-mi o poza cu voi2 și îți raspund la întrebare

| Whitesnake99 a răspuns:

Ce naiba insramna "creol" iarta-mi incultura?

Răspuns utilizator avertizat
| 3824060673 a răspuns:

Dacă ai sub 21 lasă'l cu sora ta câteva minute, ore, zile etc. Iar dacă ai peste 21 las'o pe ea cu el. Vezi că îmi aștept premiul, dacă ai peste 21. happy

| carbon21 a răspuns:

Iubirea e subiectiva, mie dacă imi place de o persoana tu poate o consideri urâta. Din mement ce iubitul tău se comporta frumos și are grija de tine, asta contează, oricum in 20-30 de ani o sa ne pierdem toți frumusețea. Frumusețea interioară contează cel mai mult și sa ai un suflet bun.

| Morsafaradinti a răspuns:

Eu zi ca e urat cu spume si tu esti jegoasa