| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala si nu m-am protejat pentru.ca in urma cu doua zile mi-se terminase menstruatia, dar el m-a ferit.sunt riscuri sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| rebeka_3345 a răspuns:

Poi daca intr-adevar te-a ferit at nu ramai, dar nu stiu...mai bine du-te fa-ti un test... cel mai sigur

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista un risc, nu foarte mare insa. Nu conteaza cate zile erau de cand ti se terminase menstruatia, ci cate zile erau din prima zi de sangerare. Riscul minim e in primele 6-7 zile, considerand ziua 1 prima zi de sangerare. Riscul maxim e in zilele 12-14. Metoda asta cu coitus interruptus nu e prea sigura, cam 40% te protejeaza.

| nicky a răspuns:

Pentru a fi mai sigura fa un test dupa 10 zile de la acel contact sexual.

| otypa a răspuns:

Putine.

| Elena0210 a răspuns:

Nu cred ca sunt prea multe sanse dar pentru orice eventualitate fa-ti un test si de acum protejeazate! E mult mai sigur!

| kh1ss a răspuns:

Niciodata nu spune niciodata tongue

| onlyme_3202 a răspuns:

Mai ce pot sa zic...in cazul meu nuhappy. eu nu folosesc nici o metoda contraceptiva si is casatorita de 9 luni. tot timpul ma "fereste" el si pana acum nu s-a intamplat nimic. mai ales daca spui k la 2 zile dupa menstruatie...eu cred ca poti sta linistita, dar pentru mai multa siguranta fa un test dupa 10 zilehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Șansele sunt mici, dar nu nule.
Învață să te protejezi, așa este cel mai bine pentru viața de cuplu.
Folosește prezervativul su mergeți la un centru de planificare familială și se hotărăște ce și cum.
Sănătate și iubire multă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, exista acest risc. exista posibilitatea sa ramai insarcinata si cand esti la menstruatie. depinde de noroc. e mai bine sa ai grija decat sa-ti para rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da