| Toska a întrebat:

Salutare. Nu demult eu si partenerul meu ne-am inceput viata sexuala. Din cauza ca ambii eram virgini faceam totul incet si chibzuit. De fiecare data foloseara prezervativul. In timpul fiecareui act ( au fost doar 3 ) el nu introducea penisul pina la urma caci aveam dureri enorme.Intro zi am avut un act sexual cu 2 saptamini inainte de a mi se incepe menstruatia. Noi nu ne-am protejat insa el Nu a introdus penisul pina la sfirsit si Nu a ejaculat. Acum de 3 zile trebuia sa mi se inceapa menstruatia dar nu s-a inceput. Deci pot sa ramin insarcinata in cazul dat sau e doar o retinere din cauza ca am inceput viata sexuala?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Menstra nu întârzie că ai început viața sexuală. Ea nu a venit pe fond hormonal, stres, medicație, etc.
Poți face și un test de sarcină să vezi rezultatul și bea ceai de crețișoară care stimulează apariția menstrei.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, este posibil, căci lichidul pre-ejaculator conţine spermatozoizi.
Să nu mai faceţi asta niciodată! Vă expuneţi unor riscuri majore : sarcină, BTS-uri, infecţii, ş.a.m.d.
Ca să te linişteşti, fă un test de sarcină peste 3 săptămâni de la contact.
Baftă!

| Ellenna a răspuns:

Fa un test de sarcina pentru linistea ta si a partenerului. happy E cel mai sigur asa. Sau mergi la ginecolog happy

| nekokami a răspuns:

1-test de sarcina sau vizita la ginecolog. oricum vizita va trebui sa o faci pentru ca mie nu mi se pare normala durerea pe care o simti dupa 3 acte sexuale.si foloseste prezervativul.intotdeauna!