| cristina_3212 a întrebat:

Mie imi place de un baiat si cred ca si lui de mine dar l-as intreba eu daca vrea sa fie cu mine dar imi e frica de un refuz. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| stuff144 a răspuns:

Cred ca mai intai ar trebui sa ii spui ce ai observat, adica ca tu crezi ca va placeti reciproc, si daca el iti confirma acest lucrui, ii poti propune apoi sa fiti impreuna. nu te lasa intimidata de el, accepta+l sau da+i un sut. happy nu fi timida. nu+ti fie teama de un refuz, si daca te va refuza, spune-i : nu+i nimic, vroiam sa vad daca ai tupeu sa accepti, fraiere

7 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Nu risti, nu castigi.
Mai bine il intrebi si te lamuresti decat sa te framante gandurile astea.

| poliku a răspuns:

Pai gandesti ca mine! Cand eram si eu mai mic(15, 16 ani)imi era frica de refuzuri dar in trimp iti vei da seama ca nu e asa.Acum ca am o varsta mai mare imi dau seama ca, chiar daca ma refuza nu se sfarseste lumea sau mor, asa ca fa-ti curaj si intreaba-l.Te refuza? Gasesti altuhappySunt la baieti in lumea asta cu miile si inca mai frumosi decat ala cu siguranta.

| poliku a răspuns:

Stuff144 Tampenia ta merge la proaste ca tine! Auzi ca daca are tupeu sa accepte plus de asta sa il faca si fraier...doamne ce oameni a mai si luat funditarolling on the floor

| HackMyWorld a răspuns:

Incercarea moarte n-aretongue incearca sa-i spui ca-l placi hmmtongue nu cred ca te-ar refuza. poate si el isi doreste insa nu are curajul sa iti spuna... parerea mea este sa-ti iei inima-n dinti si sa vorbesti cu el:p succes

| DavidDj a răspuns:

Intreaba-l.E mai bine sa traiesti cu ideea ca iai spus decat sa iti para rau mai tarziu. Poate chiar va spune DA. Sper ca te-am ajutat

| tixytix a răspuns:

Stiu exact prin ceea ce treci. daca nu il intrebi curand vei astepta foarte mult(cam 1 anhappy )...incearc...daca iti spune nu, nu fi suparata, vei trece singura peste asta
important e sa nu te minti singura
cine stie poate si lui ii place si nu are curaj sa-ti spuna

| faty a răspuns:

Heyy... nu strica niciodata sa zici adevarul spune-i in fata ce ai de zis poate te place dar nu stie cum sa isi exprime sentimentele happy