| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o situatie foarte urata si..trista. M-am despartit de prietenul meu din cauza distantei si din cauza ca in ultimul timp eram foarte reci unul cu celalalt si ne certam foarte des. Regret ce am facut,de cand am pus punct plang de fiecare data cand imi amintesc de el. Nu stiu ce sa fac,el continua sa ma caute dar imi spune ca nu stie ce sa faca pentru ca ii e frica sa se impace cu mine sa nu-l fac sa sufere din nou. Si intr-un fel as vrea sa ma impac cu el, intr-un alt fel nu. Daca ne impacam tot aceeasi situatie e cu distanta dar daca nu ne impacam continui sa sufar pentru ca e primul baiat pe care pot sa zic ca-l iubesc! Ce sa fac?straight face Am nevoie maxim de ajutor!

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Poate ai putea sa vezi si intr-un fel mai optimist.

Relatia care credeai ca exista, de fapt nu mai exista. Si ea a fost doar ca sa te pregateasca pentru urmatoarea relatie, care o poti face mai frumoasa.

Asa ca lasa-te de relatii la distanta, linisteste-te si fa o noua relatie cu cineva pe care il poti tine si in brate.

Cui pe cui se scoate. Incearca sa vezi acum si ce inseamna viata fara relatie. O sa vina si relatia, nu o astepta. Nu scapi happy

3 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Daca baiatu e in alta tara si sansele sa va vedeti sunt 0 atunci nu are rost si mai bine iti cauti un alt iubit din acelasi oras cu tine cu care sa iesiti la film si sa va vedeti in fiecare zi. Dar daca e din apropiere si ai posibilitatea sa te vezi cu el cand si cand atunci impacati-va ca e pacat.

| DulceLup a răspuns:

Depinde! Daca va iubiti cu adevarat, daca aveti planuri, daca va faceti poftele unul celuilalt.
De cat timp sunteti impreuna?

| DulceLup a răspuns:

Nu are rost sa mergi din floare in floare ca sa iti dai seama de greselile tale sau ale lui. E pierdere de timp. Mai bine le rezolvati impreuna.