| Gise a întrebat:

Ne-am certat pe tema " incredere". El spune ca eu nu am incredere in el, eu de fapt am incredere in el recunosc nu aveam in totalitate mai avem micile mele indoilei ( pentru ca el inainte mai in gluma mai in serios imi spunea ca merge si isi face de cap, erau doar amenintari ). Si asta ma determinat sa nu am incredere deplina in el + colegi/prietenii care spuneau uneori minciuni legate de el... AM gresit nu am vazut ca de fapt am langa mine un om care ma iubeste si ma vrea doar pe minesad...am trait tot cu teama sa nu fiu inselata si uite la ce sa ajuns. Ne-am despartit, il vreau inapoi cryingcrying

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu-l meriţi!
Vezi ce păţeşti dacă dai crezare tuturor "binevoitorilor"?! Aşa-ţi trebuie!
Meriţi tot ce ţi se întâmplă! Nu meriţi niciun fel de consolare!
Ştii ce-o să se întâmple? Acum el o să-şi bată joc de următoarele 2-3 pentru că după ce dai peste câte una ca tine, ai tendinţa realistă de a crede că toate femeile sunteţi la fel şi că nu ştiţi să preţuiţi omul de lângă voi. Şi câtă dreptate avem de multe ori.
Dacă e sănătos la cap, nu se întoarce la tine nici mort!
Poate ai să trăieşti tu excepţia dar eu unul nu m-aş întoarce veci la tine după o fază de tipul ăsta!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Irina20, mi-au trebuit 4 ani ca să dau din nou peste o femeie în adevăratul sens al cuvântului, şi în tot acest timp am tot îndurat toate ifosele tuturor şi tot eu eram "ăla naşpa" când mă săturam de fazele de porc.
Pur şi simplu există enorm de multe femei care nu merită nici măcar să respire acelaşi aer cu bărbaţii şi de-aia sunt supărat pentru că şi aici văd aceiaşi mentalitate stupidă şi permisivă atunci când o femeie face o fază de porc şi mentalitate extrem de dură când face el o fază identică. La foarte multe faze femeile sunt mult mai naşpa decât bărbaţii.
Şi-n plus, câtă vreme nu greşesc, nu văd care-i problema că am un ton mai "supărat" în postări happy.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dya, păi dacă nu ştim şi nu ne spui toată povestea, la ce ne mai ceri sfatul?! Zău că vă pricep oameni buni... vreţi un sfat dar nu ne daţi toate amănuntele ca să putem judeca obiectiv.
"am trait tot cu teama sa nu fiu inselata" - Deşi, din punctul meu de vedere această propoziţie este suficientă.
Nu ai încredere în om = NU îl meriţi.
E simplu! Voi complicaţi situaţia. Oamenii şi relaţiile nu-s aşa de complicate!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Si eu ma certam cu actualul la faze din asteabig grin si pot sa zic ca pentru el, ca baiat, ca persoana, e foarte important sa am incredere in el...chiar suferea cand n-o faceam! Asta il enerva cel mai mult!

Ca si tine, mi-e teama sa nu ma faca sa sufar, sa fiu din nou inselata., dar se pareca amandoua am uitat ceva: Fiecare persoana e diferita!

Eu zic sa vorbesti cu el cat mai curand si cred cu tarie ca se va intoarce la tinehappy

Din povestea ta am invatat si eu ceva.mshappy si BAFTA!

| fabiola a răspuns:

Este adevarat, increderea se castiga in timp. Tu ai gresit pentru ca intai se acorda si se discuta in doi.Intai asculti iubitul si apoi prietenii lui. Dar si el are o parte din vina:amenintari ca isi face de cap! Impreuna stai daca iubesti, daca te simti bine, daca te ajuti si in niciun caz fortata.Chiar de este gluma, macina armonia de cuplu. Daca aceste invinuiri aveti puterea sa vi le asumati, sunt convinsa ca ve-ti fi din nou impreuna.Bafta!

| irina20 a răspuns:

Mergi la el acasa si spune-i ce ne-ai spus si noua, spune-i ce simti!
Spune-i ca il vrei inapoi.
Ps: kongeriket ce esti dom'ne asa suparat?!?

| aney a răspuns:

Zi-i odiosului ca increderea SE CASTIGA.
Nu o poti avea de la inceput.
Si ca nu prea are simtul umorului daca glumeste zicand ca merge sa isi faca de cap.
Nu stiu daca ii pasa cu adevarat de tine, e un motiv atat de futil pentru a lasa o iubita! Sunt mult mai mari probleme intr-un cuplu.
Daca nu se intoarce la tine, el de buna voie, crede-ma ca n-ai pierdut nimic.

| Gise explică:

Eu stiu ca eu am gresit, dar el la inceputul relatiei mai facea glumea din astea pe care eu le crede-am sad si apoi m-am temut pe viitor de ceea ce zicea el inainte

| Gise explică:

Kongeriket...eu te inteleg dar tu nu sti toata povestea ( povestim in privat sau pe mess)

| Gise explică:

Nu am spus tot, pentru ca nu imi pot spune toata povestea mea de dragoste ( 2 ani ) aici happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am avut incredere in femei niciodata dar nu le-am batut la cap cu asta. M-am multumit sa fiu acolo de cite ori aveau nevoie de mine ca barbat, ca prieten, ca om in general sau ca iubit. Deci greseala ta ar fi fost acolo unde ii reprosai asta mereu. Dar ca omul "te iubeste si te vrea numai pe tine"ma cam inchin la cit de repede este cu alta.