| anonim_4396 a întrebat:

Ne-am despartit. dar il iubesc.
Spune ca nu mai poate sa ne impacam, pentru ca el crede ca ne vom certa iar din orice, ca nu o sa ne fie bine...si cica o sa sufar eu mai mult.Eu vreau sa ne impacam, am incercat sa-i explic ca nu va mai fi asa, ca o sa ne intelegem daca ne chinuim... dar e incapatanat, nici nu vrea sa incerce, zice ca n-are rost, ca stie el cum va fi. Ce pot sa fac? sad

11 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Baiatul este destept! Iti spun din propia experienta ca are dreptate. Nu ii poti promite ca va fi bine, pentru ca nu va fi. Si in plus o impacare este o greseala pentru ca la urmatoarea despartire vei fi si mai afectata, te va durea si mai mult. Lasa gandirea asta de indragostita, si revino cu picioare pe pamant acum pana nu va fi si mai rau!

| Dan a răspuns:

Ce sa faci, sa vorbesti cu el cant mai des la telefon sau pe chat si vezi atunci ce se intampla.Noroc!

| claudia_7744 a răspuns:

Poate ca stie el de ce spune ca no sa mearga poate are pe alta sau poate nu mai simte pentru tine ce simtea la inceputsaddaca il iubesti lupta pentru el mai ales daca esti sigura ca ink simte ceva pentru tine! unde a fost foc ramane cenusatongue si poate o faci sa se aprinda te descurci u ca doar esti fata maretongue:*

| claudiu123 a răspuns:

Eu am fost cu o fata big grin dar m-am despartit acum 3 zile din cauza tatalui ei... am fost 5 luni cu ea si ea nici nu stiu daca i-a zis lu taicasu ca sunt cu ea :Olaughing mai insista pe el e sfatul meu big grin bafta o sa reusestiwinking

| dedesh a răspuns:

Si eu trec prin acelasi lucru.cu mici diferentesadeu m-am gandit sa-l las o perioada mai :liber:. sa isi dea seama ca tine la mine cu adevarat.happydesi mi-e frica sa nu stea cu altacrying

oricum daca ti la el, nu renuntahappybafta!

| andii a răspuns:

Pooi...trebuie sa te gandesti daca nu cumva fostul tau prietenu nu mai vrea impacarea si ca sa nu te jigneasca spunandu*ti ca nu te mai place tia bagat motivul asta care cum zici si tu este unul destul de stupid. Parerea mea e ca ar trebui sal intrebi daca mai tine la tine, SINCER. Dupa raspunsul lui iti vei da seama care e de fapt motivul. Ar trebui sai urmaresti putin si relatile cu celelalte fete ca nu cumva sa se bage cu altele. Totusi ar trebui sa vb cu el cat se poate de curand ca nu cumva cu trecerea timpului sentimentele sa treaca(ma refer la cele care au mai ramas in inima lui) si sa fie prea tarziu. Bafta!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La fel mi-s-a intamplat si mie tot la fel ne certam din nimicuri si el mia- zis ca mai bine ne despartim decat sa ne mai certamsad dar el mi-a cerut si sa ma kulk ca el dar st virgina si nu am vrutsad j nu stiu exakt care a fost motivul lui...ca pareri aveti si voi?sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut si eu probleme asemanatoare la fel cu ale tale, dar noi am depasit totul pentru ca ne-am iubit prea mult sau cel putin asa credeam eu. fa-l sa inteleaga ca intr-un cuplu oamenii se mai si cearta ca dupa cearta ii mai dulce impacarea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...as vrea si eu o parere va rog cat mai rapid va rog, de 2 zile m-am despartit de prietenul meu, el e nepasator sau kel putin asa cred eu, el e cu prietenii lui si nu cred ca ii sta mintea la mine vreo sek. Kand ne-am despartit ultima oara mi-a facut niste faze nasoale de aia m-am hotarat sa ma despart de el dar desi imi e putin kiuda pe el imi si doresc sa ma impac cu el desi nici el nu ar mai vrea. el lukreaza la o spalatorie si am pus la plare un plan sa ma duc cu un baiat sa isi spele masina exakt la el sa kreada ca sunt impreuna cu baiatul ke ziceti e bine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi suna cunoscut?! Eu + ea 5 luni de foc, pasiune si extaz.brusc apare fostul'(o relatie de3 ani), si cu sageti de la maica-sa, ma lasa se impaca cu el.Ne-am certat foc, am jignit-o si dupa am lasat-o in pace si nu i-am mai zis absolut nimic, desi ne vedeam zi de zi. Dupa 2 luni, timp in care m-am axat pe munca si pe scoala, fara a cunoaste o alta fata, o vad ca tot cauta motive sa vb despre orice. M-am uitit la ea fix, pentru ca stiu ca inca e cu el, si lasa capul in jos, n-are curaj sa imi vorbeasca, desi e constienta ca a gresit ea, si eu ca am reactionat prea dur, da sincer, nu mai am incredere ca o sa fie altfel.Doar nu m-oi duce tot eu la ea - asa ca vb cu el, si daca te refuza si a doua oara, stai in banca ta si da-i pace...

| kosty0405 a răspuns:

Nu teama ca va ve-ti certa din nou este la mijloc ci faptul ca el are pe altcineva. asta este problema. daca ar tine la tine ar trebui sa mai incerce odata.